Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2013, 19:50

autor: Ender

FIFA 14 oraz Need for Speed Rivals bez polskiej wersji językowej na konsolach nowej generacji

Gry FIFA 14 oraz Need for Speed Rivals nie będą dostępne w języku polskim w edycjach na konsole nowej generacji. Oba tytuły otrzymają jednak spolszczenie w przypadku wersji na pozostałe platformy sprzętowe.

Posiadacze Xboksa One i PlayStation 4 nie usłyszą w grze polskiego komentarza - FIFA 14 oraz Need for Speed Rivals bez polskiej wersji językowej na konsolach nowej generacji - wiadomość - 2013-08-29
Posiadacze Xboksa One i PlayStation 4 nie usłyszą w grze polskiego komentarza

Zarówno Need for Speed Rivals jak i FIFA 14 będą jednymi z najgorętszych tytułów końcówki tego roku. Mimo to, ich wersje na konsole nowej generacji, które ukażą się z pewnym opóźnieniem w stosunku do edycji na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz komputery PC, nie będą posiadać polskiej wersji językowej. Informację taką miał podać rodzimy oddział Electronic Arts. Decyzja ta może zastanawiać, zważywszy na to, że oba cykle cieszą się niesłabnącą popularnością i spora część kupujących premierowe egzemplarze Xboksów One czy PlayStation 4 będzie chciała mieć je w swojej kolekcji.

Być może o wykreśleniu wsparcia dla polskiego języka, mimo przygotowanej już lokalizacji na pozostałych platformach, zdecydowały względy ekonomiczne. Oficjalnie na Xboksa One Polacy jak i spora część Europy poczeka do przyszłego roku, sprzedaż PlayStation 4 w kraju natomiast z pewnością nie pobije jakichś wyjątkowych rekordów. Logicznym wydaje się więc w takim razie ograniczenie kosztów związanych np. z opłatami licencyjnymi lokalnych wersji komentarza sportowego w Fifie 14. Dobrą wiadomością może być jednak to, że cięcia nie dotkną wszystkich gier Electronic Arts i w przeciwieństwie do Fify czy Need for Speeda next-genowy Battlefield 4 otrzyma wsparcie dla polskiego języka.

FIFA 14 zadebiutuje w Europie 27 września na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U, PS Vicie, PSP oraz PlayStation 2. Wersja na platformy nowej generacji, która ukaże się w listopadzie, ma oferować lepszą oprawę graficzną oraz bardziej rozwiniętą sztuczną inteligencję przeciwników. Premiera Need for Speed Rivals będzie miała miejsce 19 listopada na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Next-genowe edycje produkcji powinny trafić do sprzedaży niewiele później.

  1. Pierwsze mecze w FIFA 14 za nami – wrażenia z gry
  2. Graliśmy w Need for Speed Rivals na PlayStation 4 – NFS na Frostbite 3