Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2013, 11:00

autor: Sarge

FIFA 14 na PlayStation 4 i Xboksie One z lepszą SI oraz grafiką w 1080p

David Rutter ze studia EA Sports opowiedział serwisowi Eurogamer o różnicach w grze FIFA 14 pomiędzy wersjami na obecną i nadchodzącą generację konsol. Przyszli posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One mogą liczyć przede wszystkim na oprawę graficzną w rozdzielczości 1080p, lepiej wyglądających i reagujących kibiców, a także usprawnioną sztuczną inteligencję zawodników.

Nie od dziś wiadomo, że FIFA 14 ukaże się na konsole bieżącej i nadchodzącej generacji. David Rutter ze studia EA Sports przedstawił serwisowi Eurogamer kilka różnic pomiędzy wersjami na poszczególne platformy sprzętowe.

Najbardziej oczywiste dotyczą oprawy graficznej. Wersje na PlayStation 4 oraz Xboksa One otrzymają wsparcie dla rozdzielczości 1080p, modele zawodników zostaną bardziej dopieszczone, a kibice na stadionie będą zdecydowanie lepiej odwzorowani. To automatycznie pozwoli twórcom na sprawniejsze oddanie atmosfery panującej w trakcie meczu, w której kreowaniu widownia odgrywa kluczową rolę.

FIFA 14 na konsolach nowej generacji otrzyma usprawnioną sztuczną inteligencję piłkarzy - FIFA 14 na PlayStation 4 i Xboksie One z lepszą SI oraz grafiką w 1080p - wiadomość - 2013-08-29
FIFA 14 na konsolach nowej generacji otrzyma usprawnioną sztuczną inteligencję piłkarzy

Deweloper zawsze przywiązywał dużo uwagi do jak najbardziej realistycznej animacji zawodników. W wersjach na PlayStation 4 i Xboksa One piłkarze mają dysponować aż dziesięć razy większą liczbą ruchów niż na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Brzmi imponująco, choć na tego typu statystyki warto patrzeć z dystansem.

Dla fanów serii najważniejszą informacją będzie zapowiedź poprawy sztucznej inteligencji zawodników. Moc obliczeniowa konsol nowej generacji pozwoliła twórcom na zawarcie funkcji Pro Instincts, pozwalającej piłkarzom lepiej przewidywać zbliżające się wydarzenia na boisku. W ten sposób łatwiej ocenią zagrożenie ze strony przeciwnika i np. uchronią się przed brutalnym wślizgiem.

FIFA 14 zadebiutuje w Europie 27 września na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U, PlayStation Vita, PSP oraz PlayStation 2, a w listopadzie trafi także PlayStation 4 i Xboksa 360 jako tytuł startowy dla tych konsol. W naszym kraju gra ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej na większości platform sprzętowych. Warto dodać, że 10 września posiadacze PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 będą mogli sprawdzić demo nadchodzącej odsłony popularnej serii sportowej.