Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2013, 10:54

autor: Hed

The Division to przede wszystkim RPG – twórcy o charakterze gry

Twórcy The Division przekonują, że w ich grze najważniejsze będą elementy RPG. Z odpowiedzi na pytania fanów dowiedzieliśmy się też paru innych ciekawostek.

The Division to RPG – przekonują twórcy. - The Division to przede wszystkim RPG – twórcy o charakterze gry - wiadomość - 2013-08-29
The Division to RPG – przekonują twórcy.

The Division to przede wszystkim produkcja RPG, czytamy w odpowiedzi na jedno z pytań fanów, jakiej udzielili producenci ze studia Ubisoft Massive. Z tego względu w grze ważne będą sprzęt, poziomy, modyfikacje broni oraz system umiejętności i to jak współdziałają one ze sobą. To te elementy mają być na pierwszym miejscu, chociaż w The Division znajdziemy też otwarty świat oraz klimat rodem z powieści i gier opartych na twórczości Toma Clancy’ego.

Twórcy skomentowali też parę innych rzeczy, na przykład tło fabularne gry. The Division będzie rozgrywał się na 22 dni po operacji Dark Winter, w wyniku której doszło do upadku Nowego Jorku. Autorzy umieścili akcję na trzy tygodnie po wydarzeniu, by nadać grze kontekstu i pozwolić na wytworzenie się frakcji. Deweloperzy ujawnili, że główna część przygody będzie rozgrywała się na Manhattanie, ale odwiedzimy też inne miejsca.

Postawienie na klimaty RPG wiąże się też z tym, że ważną częścią The Division będzie zbieranie nowych przedmiotów. Ubisoft zapewnia, że otrzymamy bogaty asortyment sprzętu i broni, wraz z ulepszeniami różnego typu. Deweloperzy nie chcą jednak przesadzić i starają się zrównoważyć ten aspekt, żeby nowi gracze mogli bawić się u boku weteranów. To ważne, bo w grze pojawią się misje grupowe, wymagające współdziałania maksymalnie ośmiu osób.

Z innych ciekawostek warto wspomnieć o tym, że ważną częścią gry ma być rywalizacja. Co ciekawe, nie będzie ona oddzielnym trybem multiplayer, ale częścią głównej rozgrywki. Sama kampania ma opowiadać o „naprawianiu Nowego Jorku”, poprzez przywrócenie elektryczności, dopływu wody, kanalizacji, itd. Pomogą w tym osoby kontrolujące drony za pośrednictwem aplikacji na urządzenia przenośne z systemami Android, iOS lub Windows. Co ciekawe, drony także będzie można ulepszać.

  1. Twórcy The Division odpowiadają na pytania fanów

The Division to gra akcji RPG, w której wybierzemy się w nieodległą przyszłość, aby pomóc w zapanowaniu nad chaosem, jaki ogarnął Nowy Jork. Miasto zostało sterroryzowane przez tajemniczy wirus roznoszony na banknotach. The Division stawia na zabawę wieloosobową oraz walkę wykorzystującą chowanie się za osłonami i technologiczne gadżety. Premiera gry nastąpi w drugiej połowie 2014 roku na Xboksie One, PlayStation 4 oraz pecetach.