Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2013, 18:25

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

FIFA 14 bez kopiących pań

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, FIFA 14 nie zaoferuje możliwości gry kobiecymi drużynami. Deweloperzy z EA Canada nie wykluczają jednak, że taka opcja pojawi się w kolejnych odsłonach piłkarskiej serii.

FIFA 14
  1. gatunek: gry sportowe
  2. producent: EA Canada
  3. wydawca: Electronic Arts
  4. termin premiery: wrzesień 2013 r.
  5. platformy sprzętowe: PC, Xbox 360, PlayStation 3 i inne

Mimo blisko 10 tys. zebranych podpisów, petycja w sprawie wprowadzenia żeńskich drużyn do gier piłkarskich wydawanych przez firmę EA Sports przynajmniej na razie nie przyniosła skutku. Piłkarki nie wybiegną więc na wirtualne boiska FIFA 14. Zdaniem producenta gry - Sebastiana Enrique'a wymagałoby to wprowadzenia zbyt wielu zmian.

Przypomnijmy, że pogłoski o piłkarkach w FIFA 14 pojawiły się jeszcze przed oficjalną zapowiedzią gry. Petycję w tej sprawie przygotowała Fernanda Schabarum z Boca Raton na Florydzie. Zwróciła ona uwagę na fakt, że udział pań wśród graczy wynosi obecnie 47%, a współczesny futbol dawno przestał być wyłącznie męską domeną.

Deweloperzy z EA Canada uznali, że jeszcze nie pora na kobiecy futbol w grach z serii FIFA.

W wywiadzie udzielonym serwisowi God is a Geek Sebastian Enrique, producent gry FIFA 14 przyznał, że temat żeńskich drużyn był dyskutowany w gronie deweloperów z EA Canada. Projektanci nie zdecydowali się jednak na takie rozwiązanie z uwagi na zbyt dużą ilość zmian, jakie należałoby wprowadzić. Piłkarki wymagałyby m.in. modyfikacji w silniku fizyki oraz systemie kolizji. Konieczne byłyby również nowe modele postaci oraz wzory uczesania.

FIFA 14 bez kopiących pań - ilustracja #2Przypomnimy, że tegoroczna odsłona cyklu FIFA zapowiedziana została niespełna dwa tygodnie temu. Twórcy obiecują szereg usprawnień związanych z fizyką piłki, systemem oddawania strzałów, konstruowaniem akcji w środku pola oraz AI partnerów z drużyny. Tytuł ukaże się najprawdopodobniej w drugiej połowie września br. w wersjach na wiodące platformy sprzętowe (m.in. PC, Xbox 360 i PlayStation 3).

  1. Petycja o wprowadzenie kobiecego futbolu do gier z serii FIFA
  2. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 14