Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2012, 10:57

Fani Mass Effect 3 ujawniają fabułę nachodzącego DLC o stacji Omega

Wiemy już, że kolejne DLC do Mass Effect 3 umożliwi nam powrót na znaną z części drugiej stację Omega. Fani dokopali się do informacji sugerujących zawartość i fabułę dodatku.

Fani Mass Effect 3 ujawniają fabułę nachodzącego DLC o stacji Omega - ilustracja #1
Omega

Kilka dni temu studio BioWare potwierdziło krążące od pewnego czasu plotki, według których drugi dodatek DLC dla pojedynczego gracza do Mass Effect 3 umożliwi odwiedzenie stacji Omega. Fani zanalizowali pliki w podstawowej wersji gry i dokopali się do informacji, które sugerują zawartość nadchodzącego rozszerzenia.

Okazuje się, że początkowo BioWare chciało umieścić w Mass Effect 3 misję zleconą przez Arię T’Loak. Po tym jak porzuciła neutralność i poparła Sojusz, kontrolowana przez nią stacja Omega stała się celem ataku oddziałów Cerberusa. Ich szturm zakończył się porażką, więc siły Człowieka Iluzji zdecydowały się zamiast tego na oblężenie i odcięcie Omegi od wszelkich dostaw. Co gorsza, Cerberus zamierza również uszkodzić tarcze energetyczne stacji, co uczyniłoby ją bezbronną przed przelatującymi asteroidami. Aria prosi Sheparda o pokrzyżowanie tych planów i przerwanie blokady.

Fani Mass Effect 3 ujawniają fabułę nachodzącego DLC o stacji Omega - ilustracja #2
Afterlife z Mass Effect 2, czyli największa knajpa na Omedze.

Podczas misji powrócilibyśmy na Omegę, która wyglądałaby inaczej niż tętniące życiem miejsce znane z drugiej części. Poziomy zostałyby odpowiednio przerobione, tak aby oddać atmosferę oblężenia. W trakcie realizacji zadania Shepard natknąłby się na Zaeeda. Rezultatem tego spotkania byłaby śmierć najemnika, lub dołączenie przez niego do załogi Normandii. Odzyskanie Omegii nagrodzone miało być pokaźnymi zasobami Elementu Zero.

BioWare nigdy nie zrealizowało planów odnośnie tej misji. Studio gonił czas i niektóre pomysły musiały zostać porzucone, aby zdążyć na wyznaczony termin premiery. Wydaje się jednak prawdopodobne, że w nadchodzącym DLC twórcy powrócą do wyciętych wątków. Oczywiście, dodatek musi być bardziej rozbudowany niż pojedyncza misja w Mass Effect 3, ale fabuła pozostanie zapewne ta sama.

Premiera dodatku DLC, w którym powrócimy na Omegę, planowana jest na jesień tego roku. Najprawdopodobniej nie będzie to ostatnie rozszerzenie do trzeciej części Mass Effect. Warto też wspomnieć, że BioWare ma w planach również czwartą część cyklu.

  1. Krwawe żniwa na Ziemi – recenzja gry Mass Effect 3
  2. Mass Effect 3 - poradniki
  3. Mass Effect 3 - strona oficjalna