Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2013, 14:59

autor: qjin

Fallout 4 – zapowiedź gry tuż, tuż?

Poszlak o czwartej pełnoprawnej odsłonie postapokaliptycznej serii cRPG ciąg dalszy – nowe doniesienia wskazują jeszcze bardziej na to, że Fallout 4 powstaje, a jego oficjalna zapowiedź to już tylko kwestia dni.

Fallout 4 zostanie zapowiedziany na PC oraz konsole nowej generacji? - Fallout 4 – zapowiedź gry tuż, tuż? - wiadomość - 2013-11-23
Fallout 4 zostanie zapowiedziany na PC oraz konsole nowej generacji?

Wygląda na to, że zapowiedź nowej gry firmy Bethesda Softworks nastąpi prawdopodobnie 11 grudnia 2013 roku, czyli jednak później niż początkowo sądzono. Tak wskazuje przynajmniej licznik zamieszczony na witrynie należącej do spółki ZeniMax – thesurvivor2299.com. Wielu spodziewało się, że być może – wzorem The Elder Scrolls V: SkyrimFallout 4 zostanie ogłoszony podczas tegorocznej gali VGX (dawne VGA), ale ta odbędzie się kilka dni wcześniej – 7 grudnia.

Co ciekawe, próby rozszyfrowania kolejnego kodu wskazują na dwie inne daty: 25 listopada 2013 roku oraz 27 grudnia 2013 roku. Pierwsza może dotyczyć pojawienia się ważnego przecieku związanego z Falloutem 4 (teaser będący jedynie fragmentem pełnego zwiastuna albo chociaż obrazek pochodzący z niego?), natomiast druga jest bardziej tajemnicza. Prawdopodobnie (do) 11 grudnia 2013 roku otrzymamy potwierdzenie tego, o czym teraz spekulujemy, a dopiero kolejne tygodnie przyniosą szczegółowe informacje o samej grze. Być może czasopismo Game Informer dostarczy je nam, tak jak to było w przypadku Skyrima.

Doniesienia na tym jednak się nie kończą – wcześniej bowiem udało się odkodować wiadomość, która brzmi następująco:

„Nuklearna zima nadchodzi. Zarezerwuj swój przyszły dom dzisiaj! 877-260-2299”.

Wykręcenie numeru, który nie jest już dłużej aktywny, pozwoliło odsłuchać utwór Tranquility Lane z Fallouta 3 oraz dotrzeć do kolejnego zapisu:

„Wstęp wzbroniony przez Overseera (15334).”

Na stronie thesurvivor2299.com pojawił się parę dni temu jeszcze inny kod. Po jego odszyfrowaniu treść wygląda następująco:

„Moja droga siostro. Udaję się w kierunku instytutu. Bóg jeden wie, co się stało z tym miejscem. Ten stary drań pomoże nam. Musi nam pomóc. 0321.”

W powstawanie Fallouta 4 nikt z nas nie wątpi. Trzecia część wyprodukowana przez firmę Bethesda Softworks odniosła komercyjny sukces, mimo wywołanych kontrowersji. New Vegas, przygotowane przez studio Obsidian Entertainment i uważane za wierniejsze duchem pierwszym dwóm odsłonom, również rozeszło się w kilkumilionowym nakładzie. Pierwsze pogłoski, ostatnie doniesienia o rejestracji znaku handlowego Fallout 4 oraz omówione poszlaki tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że niebawem o marce będzie znowu głośno.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 4

Fallout 4