Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2008, 10:50

autor: vampire

Factor 5 ma kłopoty?

Wygląda na to, że studio Factor 5, a więc ekipa pracująca nad nową grą z Supermanem w roli głównej i pewnym tajemniczym projektem na Wii, ma poważne problemy.

Wygląda na to, że studio Factor 5, a więc ekipa pracująca nad nową grą z Supermanem w roli głównej i pewnym tajemniczym projektem na Wii, ma poważne problemy. Zatrudniony w niej animator, Sam Baker, wyjawił szóstego grudnia na swoim blogu, że sytuacja finansowa firmy jest co najmniej nieciekawa. Z bardzo chaotycznych wypowiedzi Bakera wynika, że nikt w firmie już od ponad miesiąca nie otrzymał należnego mu wynagrodzenia. Pracownicy zostali również pozbawieni ubezpieczenia, ale mimo to nie opuścili jeszcze szeregów Factor 5, gdyż jak twierdzi animator, wciąż wierzą w firmę i projekty jakie w niej powstają.

Co więcej, podobno brak wystarczających środków zmusił studio do zatrzymania daleko już posuniętych prac (w końcu osiem miesięcy to kawał czasu) nad jedną z gier, a tydzień temu szef studia ogłosił, że jeśli w ciągu tygodnia nie znajdą się odpowiednie fundusze to wszyscy powinni poszukać sobie innego źródła dochodów. Czy pod słowem wszyscy kryją się wszyscy zatrudnieni w Factor 5 czy tylko osoby pracujące przy wspominamy projekcie? Nie wiadomo.

Factor 5 ma kłopoty? - ilustracja #1

Jednak następnego dnia po opublikowaniu omawianego wpisu Baker skasował zawartość bloga pozostawiając tylko jedną krótką notkę sprostowującą wcześniejszą wypowiedź, która mogła być źle zrozumiana. Możemy przeczytać w niej, że pomimo upadku wydawcy, Brash Entertainment, Factor 5 wcale nie porzuci gry o losach superbohatera (wiadomo o kogo chodzi). Wręcz przeciwnie - prace nad nią i pozostałymi projektami wciąż trwają, a produkcje te mają się po prostu świetnie. Baker wyjaśnił też, że brak wypłat spowodowany był właśnie całą tą sytuacją związaną z Brash i tylko dlatego animator wspominał o możliwości poszukania sobie pracy gdzie indziej.

Trzeba przyznać, że w bardzo krótkim czasie stanowisko tego pana zmieniło się radykalnie - być może spowodowane było naciskiem ze strony szefostwa.

gry