Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2021, 17:59

autor: hexx0

Fable 4: Phil Spencer daje wskazówkę odnośnie terminu premiery

Phil Spencer udzielił wskazówki odnośnie terminu premiery gry Fable 4. Szef marki Xbox zapewnił też, że jego zdaniem studiu Playground Games uda się zachować lekki, baśniowy klimat serii.

Szef marki Xbox, Phil Spencer, był przed kilkoma dniami gościem w organizowanym przez serwis IGN podcaście Unlocked 500 (zobacz wideo poniżej). Amerykanin powiedział w nim wiele na temat startu dziewiątej generacji konsol, a także odniósł się do projektów, nad którymi pracują obecnie zespoły deweloperskie należące do rodziny Xbox Game Studios. Jednym z takich tworów jest Fable 4 (lub po prostu Fable), czyli reboot serii gier RPG od Lionhead Studios, powstający pod okiem ludzi z Playground Games. Spencer przyznał, że premiera tytułu jest jeszcze bardzo odległa, ale mimo to udzielił drobnej wskazówki na temat jej terminu.

Z jego słów (przewińcie film do 37:37) wynika, że Fable 4 ukaże się wcześniej niż będące w fazie projektowania The Elder Scrolls VI. To nie mówi nam zbyt wiele, bo data wydania „następcy Skyrima” także nie jest znana, ale warto mieć na uwadze, że obydwie produkcje zostały ogłoszone – odpowiednio w 2018 i 2020 roku – w formie krótkich trailerów CGI. Jedna i druga zostały też wspomniane na samym końcu Xbox & Bethesda Games Showcase, organizowanego w ramach tegorocznego E3, na którym dowiedzieliśmy się również, iż kolejna gra Bethesdy, czyli Starfield, zadebiutuje 22 listopada 2022 roku. Od dawna wiadomo zaś, że TES VI wyjdzie po kosmicznym RPG, co pozwala dojść do wniosku, że Fable 4 zostanie wydane pomiędzy tymi dwiema grami, np. na przełomie 2023 i 2024 roku.

O nadchodzącej produkcji studia Playground Games nie wiemy na razie byt wiele, powyższy zwiastun sugeruje wizję podobną do tej, jaką znamy z poprzedniczek. Phil Spencer potwierdził, że nie mamy co spodziewać się klimatu mrocznego fantasy, który będzie dominował choćby w Avowed tworzonym przez Obsidian Entertainment (także należące do Xbox Game Studios).

Fable nigdy takie nie było [mroczne – dop. red.]. Seria zawsze kojarzyła się z pewną lekkością i wesołością; można ją określić mianem „brytyjskiej”. Nie zdradzę zbyt wiele, mówiąc, że Playground Games podtrzyma tę wizję.

Jeśli nie możecie doczekać się premiery „czwórki”, oczekiwanie na nią mogą umilić Wam dotychczasowe główne odsłony serii, w które od niedawna można zagrać na PC oraz urządzeniach z systemami iOS i Android (na tych ostatnich nieco dłużej). Wystarczy abonament Xbox Game Pass Ultimate i kompatybilny kontroler, a Fable Anniversary, Fable II oraz Fable III – a także wiele innych tytułów – uruchomicie z poziomu przeglądarki w ramach otwartych beta-testów usługi Xbox Cloud Gaming.