Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2020, 21:42

Elon Musk kpi z Cyberpunk 2077, mimo że gra mu się podoba

Elon Musk dołączył do osób zwracających uwagę na kiepski stan techniczny Cyberpunka 2077. Amerykański przedsiębiorca póki co ocenia grę „dobrze”, ale dał do zrozumienia, że nie jest zachwycony problemami produkcji.

Premiera Cyberpunka 2077 najwyraźniej stała się podręcznikowym przykładem na opisanie „mieszanych uczuć”. Główna w tym zasługa niedopracowania technicznego, szczególnie widocznego na konsolach ósmej generacji. Wśród osób rozczarowanych takim stanem rzeczy znalazł się Elon Musk, który dał wyraz swoim odczuciom co do Cyberpunka 2077 na PS4 i XONE jednym screenem zamieszczonym na Twitterze. Ten zawiera tylko tekst z tematu opublikowanego w serwisie Reddit, którego użytkownik jest „lekko” zawiedziony konsolową wersją gry.

Zaznaczmy, że amerykańskiemu przedsiębiorcy niewątpliwie chodzi o stan techniczny produkcji na PlayStation 4 (a zapewne i Xboksie One). W kolejnym wpisie wspomniał bowiem, że miał okazję krótko grać w Cyberpunka 2077 i najwyraźniej póki co ocenia grę pozytywnie (co raczej nie dziwi w kontekście recenzji krytyków). Nadmieńmy, że obcował z wydaniem na komputery osobiste, a choć i na nich są różne problemy, to chyba nic w porównaniu z działaniem produkcji na konsolach poprzedniej generacji. CD Projekt obiecał poprawki (w tym hotfiksy), przy czym następna łatka (oznaczona numerem 1.05) powinna ukazać się jeszcze w tym tygodniu.