Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2015, 09:10

autor: Luc

Elite: Deadly pierwszym dodatkiem dla Elite: Dangerous?

Wiele wskazuje na to, że oprócz nieustannych łatek i aktualizacji, niedawno wydane Elite: Dangerous doczeka się w przyszłości także i pełnoprawnego rozszerzenia. W Europejskim Urzędzie Patentowym, pod kategorią „gry wideo” pojawił się właśnie wniosek rezerwujący tajemniczy tytuł Elite: Deadly.

Elite: Dangerous niedługo może poszerzyć się o nowe możliwości. - Elite: Deadly pierwszym dodatkiem dla Elite: Dangerous? - wiadomość - 2015-02-19
Elite: Dangerous niedługo może poszerzyć się o nowe możliwości.

W kilka miesięcy po premierze Elite: Dangerous trzyma się całkiem przyzwoicie, a nie najgorsze wyniki sprzedażowe to oczywisty sygnał dla studia Frontier Developments, że w projekt warto nieustannie inwestować. Tym bardziej, że wielki konkurent w postaci Star Citizen nabiera coraz bardziej realnych kształtów i za pewien czas może poważnie zaszkodzić najnowszej odsłonie kultowej marki. Wszystko wskazuje na to, że aby do tego nie dopuścić, twórcy pracują już nad pierwszym dodatkiem do Elite Dangerous. Jeden z użytkowników forum NeoGAF dotarł do listy wniosków, jakie w ostatnim czasie wpłynęły do Europejskiego Urzędu Patentowego i znalazł w kategorii „gry wideo” aplikację zastrzegającą nazwę „Elite: Deadly. Wniosek został złożony przez dużą i znaną firmę specjalizującą się w reprezentowaniu klientów przy sprawach patentowych – Maguire Boss.

Czym okaże się Elite: Deadly? - Elite: Deadly pierwszym dodatkiem dla Elite: Dangerous? - wiadomość - 2015-02-19
Czym okaże się Elite: Deadly?

Związek rezerwowanej nazwy z Elite: Dangerous wydaje się być oczywisty, niestety to wszystko co w obecnej chwili wiemy na ten temat. Fani marki spekulują, że nachodzący dodatek mógłby zawierać m.in. rozszerzenie aspektu eksploracyjnego na powierzchni planet, o którym twórcy wielokrotnie wspominali. Frontier Developments wciąż oficjalnie nie odniosło się do ujawnionych rewelacji, ale w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się konkretnego potwierdzenia lub zaprzeczenia na temat Elite: Deadly.

Elite: Dangerous to kosmiczny symulator, w którym gracz wciela się w pilota przyszłości i swobodnie eksploruje galaktyczną przestrzeń. Zaczynając z niewielkim statkiem oraz drobną ilością gotówki, stara się wybrać odpowiednią dla siebie ścieżkę kariery i zarobić na lepsze życie, jednocześnie biorąc udział w pojedynkach z innymi graczami, wyznaczając szlaki handlowe lub zwiedzając znane i nieznane zakątki kosmosu. Gra stanowi czwartą odsłonę serii Elite, która została zapoczątkowana jeszcze w 1982 roku.