Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2014, 21:28

autor: Góral

Elite: Dangerous - rozpoczęto wczesną fazę testów Premium Beta

Wyczekiwany space-sim Davida Brabena i jego studia Frontier Developments - Elite: Dangerous - wszedł dziś we wczesną fazę Premium Beta. Jednocześnie ujawniono, że pełna wersja tych testów zostanie udostępniona 30 maja, a w międzyczasie rozpocznie się czwarty etap alfy.

Elite: Dangerous wlatuje w fazę Premium Beta. - Elite: Dangerous - rozpoczęto wczesną fazę testów Premium Beta - wiadomość - 2014-04-10
Elite: Dangerous wlatuje w fazę Premium Beta.

Studio Frontier Developments poinformowało, że gra space-sim Elite: Dangerous weszła dziś we wstępną fazę Premium Beta, umożliwiającą zmagania w trybie single player. Pełna wersja testów zostanie udostępniona 30 maja. By załapać się do zabawy, należy wykupić jeden z zestawów dostępnych na oficjalnej stronie produkcji. Pamiętajcie jednak, że wejściówki do Premium Bety przyznawane są tylko w edycji gry za 120 euro (około 500 zł) i najdroższej, za 240 euro (około 1000 zł). Osoby, które wsparły swego czasu tytuł na Kickstarterze znajdą niezbędne informacje dotyczące uczestnictwa w PB w tym miejscu. Jednocześnie ujawniono, że wkrótce gra otrzyma także ostatni, czwarty etap alfy (zaawansowana alfa w czasie wczesnej bety – takie rzeczy tylko w space-simach), który doda dwa tryby podróżowania szybciej niż światło (super-cruise w obrębie jednego systemu oraz hyperspace dla przemieszczania się między systemami), a także mapę Drogi Mlecznej z 400 mld systemami gwiezdnymi.

Niestety nie ujawniono dokładnego terminy startu czwartej fazy alfa, ale zapewniono, że poznamy go już wkrótce, wraz z kolejnymi informacjami. Jednocześnie ogłoszono, że dostęp do tej wersji można kupować do 25 kwietnia (edycja gry za 240 euro, zapewniająca oczywiście także wejściówkę do Premium Bety).

Elite: Dangerous - rozpoczęto wczesną fazę testów Premium Beta - ilustracja #3Elite: Dangerous to space-sim tworzony przez studio Frontier Developments pod wodzą Davida Brabena (twórca kultowego Elite). Tytuł dostępny jest w ramach wcześniejszego dostępu od grudnia 2013 roku, kiedy to wystartowała pierwsza faza testów alfa. Po wersji Premium Beta przyjdzie czas na standardową betę i premierę ukończonej produkcji, której debiut powinien nastąpić jeszcze w tym roku.