Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2013, 12:17

autor: luckie

Elite: Dangerous – ruszyła pierwsza faza testów alfa. Zobacz nowy zwiastun

Studio Frontier Developments udostępniło pierwszy moduł testowy gry Elite: Dangerous w wersji alfa. Osoby, które wpłaciły co najmniej 200 funtów mogą dzięki temu brać udział w singleplayerowych starciach kosmicznych. Przy tej okazji warto obejrzeć nowy zwiastun produkcji.

Zgodnie z zapowiedzią, ufundowany na Kickstarterze Elite: Dangerous jest już grywalny. A przynajmniej dla części fanów, ponieważ w pierwszej fazie testów alfa mogą wziąć udział jedynie osoby, które studiu Frontier Developments przekazały co najmniej 200 funtów. Szczegóły zawartości tej wersji gry omówił David Braben w najnowszym filmie z dziennika dewelopera (z polskimi napisami):

Elite: Dangerous w skrócie
  1. Producent: Frontier Developments
  2. Gatunek: symulator kosmiczny
  3. Platformy docelowe: PC
  4. Premiera: 2014 rok

Pierwszy dostępny moduł obejmuje walkę przeciw sztucznej inteligencji oraz wszystkie związane z tym mechanizmy. Testerzy mogą wypróbować różne rodzaje broni i wyposażenia statków, by pokonać pojedynczych przeciwników lub wziąć udział w większych bitwach kosmicznych – obecnie gra oferuje osiem scenariuszy starć.

Jednym z ważniejszych czynników wpływających na rozgrywkę jest ciepło generowane przez statki. To właśnie promieniowanie cieplne sprawia, że w kosmosie jednostki stają się widoczne dla innych. Kluczową sprawą w walce jest zatem nie tylko zręczne celowanie, ale również takie korzystanie z broni, by nie zwracać na siebie uwagi wszystkich dookoła. W Elite: Dangerous statki wyposażone są w technologię maskującą, z grubsza polegającą na wyłączeniu zbędnych systemów.

W przyszłym roku wersja alfa Elite: Dangerous rozszerzy się o kolejne moduły. Planowane są również beta-testy, do których dopuszczeni zostaną ci, którzy wpłacili min. 50 funtów – za pośrednictwem Kickstartera lub oficjalnej strony gry. Pełną wersję Elite: Dangerous, mającą zadebiutować w 2014 roku, wyceniono na 35 funtów.

  1. Elite: Dangerous - powrót legendarnego symulatora kosmicznego na 30-lecie serii
  2. Oficjalna strona gry Elite: Dangerous