Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2013, 14:40

autor: Sarge

Elite: Dangerous w wersji alfa zadebiutuje w grudniu bieżącego roku

Studio Frontier Development udostępni w grudniu wersję alfa gry Elite: Dangerous. W testach wezmą udział wybrane osoby, które w trakcie zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter wpłaciły przynajmniej 200 funtów.

David Braben ze studia Frontier Developments ogłosił, że w grudniu gra Elite: Dangerous zostanie udostępniona wybranym graczom w wersji alfa. Testy będą przeznaczone dla osób, które wpłaciły przynajmniej 200 funtów w trakcie zbiórki pieniędzy organizowanej w serwisie Kickstarter.

Warto zaznaczyć, że alfa nie będzie po prostu wczesną wersją gry Elite: Dangerous z pełną zawartością i możliwościami. Testerzy otrzymają raczej możliwość sprawdzenia wybranych wariantów rozgrywki. W grudniu twórcy udostępnią na przykład system walki w trybie dla jednego gracza. W kolejnych fazach testów wersji alfa gracze dostaną kolejne elementy rozgrywki.

Po jakimś czasie deweloper udostępni Elite: Dangerous w formie bety dla kolejnej grupy osób, które na Kickstarterze wpłaciły z kolei przynajmniej 50 funtów. Na razie nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi. Twórcy chcą upewnić się, że najpierw gra zostanie odpowiednio dopracowana w fazie alfa. Dopiero na koniec tego procesu studio Frontier Developments będzie w stanie określić datę premiery pełnej wersji.

Elite: Dangerous to pecetowy symulator kosmiczny z prawdziwego zdarzenia. Na początku otrzymamy najprostszy model statku kosmicznego, by ostatecznie spróbować zawładnąć nad galaktyką, wypełniając różnego rodzaju misje, handlując i otrzymując w ten sposób kredyty. W czasie zabawy gracze będą musieli pamiętać m.in. o systemie nagrzewania się ich wehikułów w miarę wykonywania agresywnych manewrów, czy o bardziej rozbudowanym modelu zniszczeń, przez który statek może szybko okazać się niezdolny do dalszego lotu. Gra zaoferuje zarówno rozgrywkę dla jednej osoby, jak i tryb multiplayer.