Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2013, 14:35

autor: Sarge

Magic: The Gathering - Tactics przestanie działać od marca 2014 roku

Na oficjalnym forum dyskusyjnym firmy Sony Online Entertainment pojawiła się informacja, że pod koniec marca 2014 roku wyłączone zostaną serwery gry Magic: The Gathering - Tactics. Od podanego terminu dalsza rozgrywka nie będzie możliwa.

Firma Sony Online Entertainment poinformowała na oficjalnym forum dyskusyjnym, że w przyszłym roku wyłączone zostaną serwery gry Magic: The Gathering – Tactics. Oznacza to, że fanom pozostało jeszcze tylko kilka miesięcy na bawienie się tą produkcją free to play.

Post na oficjalnym forum nie zawiera wyjaśnienia na temat przyczyny zamknięcia serwerów. Dowiedzieliśmy się tylko, że dojdzie do tego 28 marca 2014 roku i poczynając od tego dnia, dalsza rozgrywka w Magic: The Gathering – Tactics nie będzie możliwa. Z kolei od 18 listopada 2013 roku przestaną wychodzić nowe pakiety kart do gry. Te zakupione do tej pory będą normalnie dostępne do 28 marca 2014 roku.

Serwery gry Magic: The Gathering - Tactics zostaną wyłączone po ponad 3 latach od premiery - Magic: The Gathering - Tactics przestanie działać od marca 2014 roku - wiadomość - 2013-10-20
Serwery gry Magic: The Gathering - Tactics zostaną wyłączone po ponad 3 latach od premiery

Firma Sony Online Entertainment zaznacza, że nie będzie udzielała licencji podmiotom trzecim na stworzenie zastępczych serwerów Magic: The Gathering – Tactics lub na opracowanie emulatora gry. Na szczęście wykupiona za prawdziwe pieniądze wirtualna waluta Station Cash będzie dostępna w innych grach od Sony Online Entertainment. Gracze będą mogli więc wydać gotówkę w takich produkcjach jak PlanetSide 2, DC Universe Online czy dwóch odsłonach serii EverQuest.

Magic: The Gathering – Tactics to sieciowa strategia turowa powstała we współpracy firm Sony Online Entertainment oraz Wizards of the Coast. Rozgrywka w tej produkcji free to play bazuje na zasadach stworzonych z myślą o popularnej grze karcianej Magic: The Gathering. Tytuł oferuje zarówno tryb dla jednego gracza, jak i rozbudowany multiplayer. Jego premiera miała miejsce w styczniu 2011 roku.