Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2017, 09:10

autor: AlexB

Elex na kolejnym zapisie z rozgrywki

W sieci pojawił się kolejny zapis z rozgrywki z gry Elex, który był obecny na tegorocznych targach E3. Tytuł pojawi się 17 października na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Kolejny gameplay z gry Elex pojawił się w sieci. - Elex na kolejnym zapisie z rozgrywki - wiadomość - 2017-06-23
Kolejny gameplay z gry Elex pojawił się w sieci.

Premiera gry Elex, zaplanowana na 17 października bieżącego roku, powoli się zbliża. Nic zatem dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej materiałów dotyczących najnowszego RPG-a od studia Piranha Bytes, twórców serii Gothic oraz Risen. Wczoraj na serwisie YouTube pojawił się kolejny zapis z rozgrywki z tego tytułu, pochodzący z tegorocznych targów E3. Trwa on niecałe trzynaście minut i jest dość poszatkowany. Możemy na nim zobaczyć przede wszystkim to, jak sprawuje się walka z wykorzystaniem broni białej, palnej oraz plecaka odrzutowego, eksploracja, a także system awansu na kolejny poziom. Całość można obejrzeć poniżej.

Elex jest pierwszą próbą studia Piranha Bytes zmierzenia się z science fiction. Do tej pory operowało ono w gatunku fantasy. Tytuł przeniesie graczy na planetę Magalan, w którą uderzył meteoryt, niemal całkowicie niszcząc cywilizację. Wraz z kataklizmem pojawił się w tym świecie tajemniczy pierwiastek – elex. Pozostali przy życiu mieszkańcy wykorzystują go do produkcji uzbrojenia. Pozwala on również zyskać nadnaturalne zdolności. Nic zatem dziwnego, że o złoża tego surowca toczą się nieustanne walki. Fabuła i zadania mają zmusić graczy do podejmowania trudnych wyborów moralnych. Według obietnic twórców, Elex ma starczyć na 50-80 godzin zabawy.

Korzystanie z plecaka odrzutowego ma być istotnym elementem rozgrywki w Elex. - Elex na kolejnym zapisie z rozgrywki - wiadomość - 2017-06-23
Korzystanie z plecaka odrzutowego ma być istotnym elementem rozgrywki w Elex.

Mimo zmiany stylistyki, podstawy rozgrywki w Elex pozostają takie same, jak w poprzednich dziełach studia Piranha Bytes. Nadal mamy w pełni otwarty, żyjący świat, kilka zróżnicowanych frakcji, do których możemy się przyłączyć, oraz wysoki poziom trudności. Nie oznacza to jednak, że wszystko będzie kalką z Gothików czy Risenów. Na przykład wprowadzenie futurystycznego sprzętu pozwoliło niemieckim deweloperom na zwiększenie roli broni dystansowej.

Przypomnijmy, że Elex pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dzięki firmie CDP w naszym kraju tytuł ten pojawi się w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dubbing), której gwiazdami będą między innymi Mirosław Zbrojewicz, Jarosław Boberek oraz Piotr Zelt. Próbki tego, jak wypadli aktorzy podkładający głos bohaterom Elex, możecie znaleźć chociażby tutaj.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Elex

Elex