Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2017, 09:10

Elex na kolejnym zapisie z rozgrywki

W sieci pojawił się kolejny zapis z rozgrywki z gry Elex, który był obecny na tegorocznych targach E3. Tytuł pojawi się 17 października na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Kolejny gameplay z gry Elex pojawił się w sieci. - Elex na kolejnym zapisie z rozgrywki - wiadomość - 2017-06-23
Kolejny gameplay z gry Elex pojawił się w sieci.

Premiera gry Elex, zaplanowana na 17 października bieżącego roku, powoli się zbliża. Nic zatem dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej materiałów dotyczących najnowszego RPG-a od studia Piranha Bytes, twórców serii Gothic oraz Risen. Wczoraj na serwisie YouTube pojawił się kolejny zapis z rozgrywki z tego tytułu, pochodzący z tegorocznych targów E3. Trwa on niecałe trzynaście minut i jest dość poszatkowany. Możemy na nim zobaczyć przede wszystkim to, jak sprawuje się walka z wykorzystaniem broni białej, palnej oraz plecaka odrzutowego, eksploracja, a także system awansu na kolejny poziom. Całość można obejrzeć poniżej.

Elex jest pierwszą próbą studia Piranha Bytes zmierzenia się z science fiction. Do tej pory operowało ono w gatunku fantasy. Tytuł przeniesie graczy na planetę Magalan, w którą uderzył meteoryt, niemal całkowicie niszcząc cywilizację. Wraz z kataklizmem pojawił się w tym świecie tajemniczy pierwiastek – elex. Pozostali przy życiu mieszkańcy wykorzystują go do produkcji uzbrojenia. Pozwala on również zyskać nadnaturalne zdolności. Nic zatem dziwnego, że o złoża tego surowca toczą się nieustanne walki. Fabuła i zadania mają zmusić graczy do podejmowania trudnych wyborów moralnych. Według obietnic twórców, Elex ma starczyć na 50-80 godzin zabawy.

Korzystanie z plecaka odrzutowego ma być istotnym elementem rozgrywki w Elex. - Elex na kolejnym zapisie z rozgrywki - wiadomość - 2017-06-23
Korzystanie z plecaka odrzutowego ma być istotnym elementem rozgrywki w Elex.

Mimo zmiany stylistyki, podstawy rozgrywki w Elex pozostają takie same, jak w poprzednich dziełach studia Piranha Bytes. Nadal mamy w pełni otwarty, żyjący świat, kilka zróżnicowanych frakcji, do których możemy się przyłączyć, oraz wysoki poziom trudności. Nie oznacza to jednak, że wszystko będzie kalką z Gothików czy Risenów. Na przykład wprowadzenie futurystycznego sprzętu pozwoliło niemieckim deweloperom na zwiększenie roli broni dystansowej.

Przypomnijmy, że Elex pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dzięki firmie CDP w naszym kraju tytuł ten pojawi się w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dubbing), której gwiazdami będą między innymi Mirosław Zbrojewicz, Jarosław Boberek oraz Piotr Zelt. Próbki tego, jak wypadli aktorzy podkładający głos bohaterom Elex, możecie znaleźć chociażby tutaj.