Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2019, 09:01

Electronic Arts zapowiedziało nowe gry autorów A Way Out i Fe

Electronic Arts zapowiedziało trzy nowe gry, które zostaną wydane w ramach inicjatywy EA Originals. Będą to Lost in Random od autorów Fe (Zoink Games), kooperacyjne RPG RustHeart studia Glowmade oraz kolejna, nienazwana jeszcze produkcja twórców A Way Out (Hazelight).

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Electronic Arts zapowiedziało trzy nowe produkcje, które ukażą się pod szyldem EA Originals. To program firmy służący do wydawania mniejszych i bardziej nietypowych pozycji. W jego ramach wypuszczono wcześniej takie tytuły jak A Way Out, czy serię Unravel.

  1. EA Originals – strona oficjalna

Lost in Random

Electronic Arts zapowiedziało nowe gry autorów A Way Out i Fe - ilustracja #1

Lost in Random to przygodowa gra akcji w klimacie fantasy. Za projekt odpowiada studio Zoink Games, które wcześniej opracowało takie tytuły jak Flipping Death, Zombie Vikings, czy Fe. Ostatnia z tych pozycji również ukazała się w ramach EA Originals.

Udostępnione informacje na temat Lost in Random są bardzo skromne. Wiadomo tylko tyle, że rozgrywka wzbogacona zostanie elementami strategicznymi, a całość skoncentruje się na takich aspektach rzeczywistości jak współczynniki prawdopodobieństwa czy łuty szczęścia.

Obecnie twórcy nie są gotowi podać platform sprzętowych ani planowanej daty premiery.

  1. Zoink Games –oficjalna strona studia

RustHeart

Electronic Arts zapowiedziało nowe gry autorów A Way Out i Fe - ilustracja #2

Z kolei RustHeart to nastawione na tryb kooperacyjny RPG akcji od studia Glowmade. Gra opowie o przygodach chłopca i skonstruowanego przez niego robota. Para będzie podróżowała przez różnorodne wymiary, a walka ma być mocno taktyczna.

W przypadku RustHeart również nie podano planowanej daty premiery. Ogłoszono za to, że gra zmierza na pecety i niesprecyzowane jeszcze konsole.

  1. Glowmade – oficjalna strona studia

Nowy projekt Hazelight Studios

Ostatnim projektem jest nowa gra Hazelight Studios, czyli zespołu odpowiedzialnego za A Way Out. W tym przypadku nie podano nawet tytułu tej produkcji. Ograniczono się jedynie do stwierdzenia, że ponownie otrzymamy rozbudowaną fabularnie pozycję nastawioną na tryb kooperacyjny.

  1. Hazellight Studios – strona oficjalna
  2. Recenzja gry A Way Out – bo do ucieczki trzeba dwojga