Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2014, 13:00

Electronic Arts odkrywa karty przed E3

Na chwilę przed nadchodzącym wielkimi krokami E3 Electronic Arts ujawniło, czego możemy się spodziewać po poniedziałkowej konferencji firmy – w programie są między innymi kolejne odsłony serii Battlefield, Dragon Age oraz nowe projekty Bioware i DICE.

Niedawno upubliczniony harmonogram zbliżającego się E3 ujawnił, że prezentacje samego Electronic Arts zajmą co najmniej trzy godziny podczas całej imprezy. Trudno więc było nie spodziewać się paru nowych tytułów obok tych, które zostały zapowiedziane już jakiś czas temu. Na dwa dni przed tegorocznymi targami przedstawiciele EA postanowili jednak uchylić rąbka tajemnicy.

Podczas imprezy amerykański gigant branży pokaże w akcji parę kolejnych odsłon swoich flagowych serii: FIFA 15, Madden NFL 15, The Sims 4 czy NHL 15. Ponadto na kilka dni przed planowaną premierą „Elektronicy” spróbują także namówić nas do kupna EA Sports UFC. BioWare zaprezentuje kolejne materiały z zapowiedzianego na październik Dragon Age: Inkwizycja, zaś odpowiedzialne za Titanfall Respawn Entertainment odkryje przed nami zmiany, jakie ma przynieść czerwcowa aktualizacja ich najświeższego tytułu – w tym personalizację Tytanów oraz nowy tryb, Marked for Death.

BioWare poświęci na pokaz nowej odsłony Dragon Age pół godziny. - Electronic Arts odkrywa karty przed E3 - wiadomość - 2014-06-07
BioWare poświęci na pokaz nowej odsłony Dragon Age pół godziny.

O ile jednak te tytuły można było uznawać za absolutne pewniaki, które na E3 pojawić po prostu się musiały, tak sporo większe emocje powinny wzbudzić gry innych deweloperów, wydawane przez Electronic Arts. Swoje nowe dzieło zapowie Criterion Games, twórcy serii Burnout i dwóch części Need for Speed. Na konferencji zjawią się także przedstawiciele DICE, pracujący obecnie nad ogłoszoną podczas zeszłorocznych targów odświeżoną wersją Mirror's Edge oraz Star Wars: Battlefront. Są też spore szanse na to, że BioWare wreszcie odkryje pierwsze szczegóły czwartej części Mass Effect. Dodatkowo swój następny projekt ujawni znane z MOBA Dawngate Waystone Games.

Fanów serii Battlefield zapewne ucieszy też wiadomość, że „Elektronicy” sporo czasu poświęcą zapowiedzianemu na listopad Hardline. Visceral Games będzie miało możliwość pokazania prasie długiego fragmentu rozgrywki oraz podania kilku kolejnych szczegółów na temat swojej nowej produkcji.

Swój nowy projekt zaprezentuje Criterion Games, twórcy ciepło przyjętego Need for Speed: Most Wanted. - Electronic Arts odkrywa karty przed E3 - wiadomość - 2014-06-07
Swój nowy projekt zaprezentuje Criterion Games, twórcy ciepło przyjętego Need for Speed: Most Wanted.

Konferencja Electronic Arts zacznie się w poniedziałek o 21:00 czasu polskiego i trwać będzie godzinę. Następne sześćdziesiąt minut zajmie przygotowany przez EA „Special Event”, kolejne trzydzieści – impreza dla prasy. Dodatkowo we wtorek od 19:30 do 20:00 BioWare zaprezentuje Dragon Age: Inkwizycję.

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej