Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2023, 14:01

Elden Ring pobił The Last of Us 2 i zdobył najwięcej nagród dla „Gry Roku” w historii

Elden Ring może się pochwalić największą liczbą zdobytych nagród dla Gry Roku w historii. Tym samym produkcja FromSoftware pokonała The Last of Us 2.

Źródło fot. FromSoftware
i

Prawie dwa lata temu pisałam Wam o tym, że The Last of Us: Part 2 pobiło rekord i zgromadziło najwięcej nagród dla Gry Roku w historii (wyprzedzając Wiedźmina 3). Teraz sytuacja ta się zmieniła i dzieło Naughty Dog straciło koronę. Zostało ono bowiem przegonione przez Elden Ring.

Jeśli spojrzymy na podsumowanie tegorocznych nagród dla gry roku, to na ten moment redakcje z całego świata przyznały ich 453. Oczywiście nie jest to ostateczna liczba przyznanych wyróżnień. Pierwsza trójka prezentuje się obecnie następująco (via Game of the Year – Award Tracker):

  1. Elden Ring – 331
  2. God of War: Ragnarok – 78
  3. Immortality – 6

Wyraźnie więc widać, że 2022 rok należał właściwie do dwóch gier. Nie jest to specjalnie szokujące, skoro wiele dużych produkcji, takich jak Starfield czy Hogwarts Legacy, zaliczyło opóźnienia na 2023 r. Konkurencja była zdecydowane mniej zaciekła w związku z tym.

Warto zwrócić tutaj również uwagę na ogromną dominację Elden Ring w tegorocznych plebiscytach. Produkcja FromSoftware otrzymała bowiem ponad 70% wszystkich nagród. Dla porównania The Last of Us 2 otrzymało ostatecznie 322 wyróżnienia co stanowiło 50% puli za 2020 rok. Różnica jest więc wyraźnie widoczna. Należy mieć też na uwadze, że liczba nagród przyznawanych co roku jest inna.

Obecnie pierwszą trójkę najbardziej utytułowanych gier zamyka więc wspomniany wcześniej Wiedźmin 3, który zgromadził łącznie 281 nagród (via gameawards.net). Odstaje on więc dość mocno od Elden Ringa i The Last of Us: Part 2.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej