Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2023, 14:35

Prace nad Gladiatorem 2 wciąż trwają; są nowe wieści o filmie

Fani czekający na sequel Gladiatora mogą zapoznać się z nowymi informacjami na jego temat. Z owych doniesień wynika, że Ridley Scott powoli kompletuje obsadę widowiska.

Źródło fot. Gladiator; Ridley Scott; Universal Pictures; 2000
i

Wydawać by się mogło, że Gladiator to jeden z nielicznych filmów, które nie powinny dostawać kolejnej części. Wszak pokazana przez Ridleya Scotta historia nie sugerowała, żeby kiedykolwiek miał powstać sequel.

Reżyser był jednak innego zdania i jakiś czas temu rozpoczął prace nad kolejną częścią. I chociaż słuch o projekcie na kilkanaście miesięcy zaginął, to Gladiator 2 powraca niczym feniks z popiołów.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Jak donosi portal Puck News, Ridley Scott zaczął szukać aktorów, którzy wcielą się w główne role w produkcji. Nie oznacza to jednak, że prace na planie Gladiatora 2 na pewno rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Należy pamiętać, że Ridley Scott aktualnie zajęty jest dokańczaniem Napoleona, czyli filmu opowiadającego o historii francuskiego cesarza. Oprócz tego bierze on również udział w kilku innych projektach, więc jego kalendarz wydaje się wypełniony po brzegi.

Reżyser jednak znany jest z tego, że jego filmy powstają stosunkowo szybko. A z niektórych informacji wynika, że jest szansa na to, by prace na planie Gladiatora 2 rozpoczęły się w maju bieżącego roku (via Screen Rant).

Oznaczałoby to, że widowisko pojawiłoby się na ekranach kin w przyszłym roku. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że fani będą musieli poczekać przynajmniej do 2025 roku lub nawet dłużej.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej