Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2023, 13:02

autor: Aleksandra Wosz

Glass Onion wśród rekordzistów Netflixa, to jeden z najchętniej oglądanych filmów

Cztery lata po premierze filmu Na noże druga część serii podbija Netfliksa. Glass Onion trafił na listę dziesięciu najpopularniejszych filmów na platformie.

Źródło fot. Glass Onion: Film z serii „Na noże”; Rian Johnson; Netflix; 2022
i

Nowa historia detektywa Benoita Blanca przyciągnęła przed ekrany wielu widzów. Tak właśnie kolejny film z serii Na nożeGlass Onion – w okresie od 26 grudnia do 1 stycznia bezkonkurencyjnie zajął pierwsze miejsce na liście najchętniej oglądanych filmów anglojęzycznych.

Pierwszy tydzień po premierze przyniósł fenomenalne wyniki najnowszego kryminału Riana Johnsona. Film oglądano przez 127,25 mln godzin w ciągu siedmiu dni, do czego należy doliczyć 82,1 mln godzin w trakcie dwóch pierwszych dni na platformie.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Oglądalność filmu utrzymuje wysoki poziom. Wraz z filmami Matylda: Musical oraz Na noże, czyli pierwszą częścią serii niedostępną na polskim Netfliksie, zajął on podium w poprzednim tygodniu. Zaś w zestawieniu najchętniej oglądanych filmów w okresie dziesięciu dni po premierze produkcja zajęła trzecie miejsce. Pokonały ją wyłącznie filmy Czerwona nota (364,02 mln) oraz Nie patrz w górę (359,79 mln).

Za to ogólny ranking najpopularniejszych filmów na Netfliksie ustala się na podstawie pierwszych 28 dni. Glass Onion, zajmujący obecnie dziesiąte miejsce, wciąż ma czas na to, aby powędrować jeszcze wyżej.

W rankingach seriali nadal króluje Wednesday, która pochłonęła kolejne 103,9 mln godzin z życia widzów. Sukces odniósł również trzeci sezon serialu Emily w Paryżu zajmując drugie miejsce. Z siódmego na trzecie miejsce skoczył za to Wiedźmin: Rodowód krwi, a historia Harry’ego i Meghan spadła w notowaniach o cztery miejsca.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej