Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2019, 09:45

autor: Serek

Eden Hazard i Virgil Van Dijk twarzami gry FIFA 20

Poznaliśmy nazwiska piłkarzy, którzy trafią na okładki dwóch edycji gry FIFA 20. Są nimi Eden Hazard z Realu Madryt (Edycja Standardowa) oraz Virgil Van Dijk z Liverpoolu (Edycja Mistrzowska). Kto będzie twarzą Edycji Ultimate?

Virgil van Dijk - twarz edycji Mistrzowskiej FIF-y 20 i prawdopodobnie zdobywca Złotej Piłki. - Eden Hazard i Virgil Van Dijk twarzami gry FIFA 20 - wiadomość - 2019-07-27
Virgil van Dijk - twarz edycji Mistrzowskiej FIF-y 20 i prawdopodobnie zdobywca Złotej Piłki.

Nadszedł dzień, w którym ostatecznie poznaliśmy gwiazdy światowego futbolu, które trafią na okładki gry FIFA 20. Po tygodniach spekulacji wiemy już, czyje twarze będziemy oglądać wyjmując płytę z pudełka (no chyba że kupicie wersję cyfrową, to wtedy obejrzycie ich w menu). Na okładce Edycji Standardowej zobaczymy Eden Hazarda - brązowego medalistę ostatnich Mistrzostw Świata i najnowszy nabytek Królewskich. Pudełko Edycji Mistrzowskiej ozdobi nie kto inny, jak sam Virgil van Dijk, czyli zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Na ten moment EA Sports nie podało nazwiska piłkarza (lub piłkarzy), który miałby trafić na front Edycji Ultimate.

Temat zawodników, którzy pojawili się na okładkach tegorocznego wydania FIF-y jest bardzo ciekawy. Zazwyczaj piłkarzy ogłaszano równo z datą premiery (w przypadku starszych odsłon), lub niedługo później. W tym roku od pierwszego zwiastuna (zawierającego datę debiutu) do pokazania okładek minęły prawie dwa miesiące. Możemy tylko spekulować, co było prawdziwym powodem takiego stanu rzeczy.

Pierwsze wyjaśnienie wydaje się być dosyć oczywiste. Od dwóch lat główną twarzą cyklu FIFA był Cristiano Ronaldo, który jak wiadomo, od poprzedniego sezonu jest zawodnikiem Juventusu Turyn. Tego samego Juventusu, którego oficjalnie nie będzie w grze FIFA 20 z powodu podpisania przez włoski klub umowy z konkurencyjnym cyklem Pro Evolution Soccer. Oczyma wyobraźni już widzę tę okładkę z „Krystyną”, który dumnie reprezentuje Piemonte Calcio...

Drugim powodem obsuwy ujawnienia okładki jest sytuacja z Neymarem. Wiele mówiło się o tym, że to właśnie Brazylijczyk będzie twarzą nowej odsłony cyklu. Niestety przez oskarżenia o gwałt nie doszło to do skutku, bowiem EA nie chce stracić wizerunkowo. Oczywiście nadal może się okazać, że Neymar trafi na okładkę Ultimate Edition, jednak na razie nic o tym nie wiadomo.

Eden Hazard z okładką edycji standardowej gry. - Eden Hazard i Virgil Van Dijk twarzami gry FIFA 20 - wiadomość - 2019-07-27
Eden Hazard z okładką edycji standardowej gry.

Ostatecznie, jak już wiemy, na okładkę Edycji Standardowej trafił Eden Hazard, co również wydaje się naturalnym ruchem. Jego transfer do Realu Madryt był jednym z najgłośniej komentowanych wydarzeń w futbolu w ostatnich miesiącach. Poza tym, EA Sports od lat ma dobre stosunki z klubem ze stolicy Hiszpanii. Równie oczywistym ruchem jest wykorzystanie wizerunku Virgila van Dijka. To triumfator Ligi Mistrzów, jeden z głównych kandydatów do zdobycia Złotej Piłki, a przede wszystkim (z perspektywy umowy ze studiem) piłkarz Liverpoolu - klubu, z którym EA rozpoczęło współpracę. Prócz okładki z Virgilem, poprawie ulegną także modele piłkarzy z Anfield Road.

Zdobyć Ligę Mistrzów i trafić na okładkę FIF-y to marzenie każdego chłopca kopiącego piłkę. - Eden Hazard i Virgil Van Dijk twarzami gry FIFA 20 - wiadomość - 2019-07-27
Zdobyć Ligę Mistrzów i trafić na okładkę FIF-y to marzenie każdego chłopca kopiącego piłkę.

Swoją drogą, gracze mogą zatęsknić za czasami, kiedy na okładkach FIF-y mogli zobaczyć rodzimą gwiazdę. Pamiętacie twarze Roberta Lewandowskiego czy Arka Milika, które patrzyły na nas z pudełek? Jak mawiają śmieszki internetowe: „kiedyś to było”. A może jest jakiś polski piłkarz, którego widzielibyście na okładce tegorocznej odsłony piłkarskiego cyklu? Piszcie w komentarzach.

Przypomnijmy, że FIFA 20 trafi do sprzedaży 27 września 2019 roku (chyba, że zamówicie edycję Mistrzowską lub Ultimate w przedsprzedaży - wtedy zagracie 24 września). Tytuł będzie dostępny na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 20