Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2019, 11:32

FIFA 20: nowy kontrakt z Liverpoolem; Piemonte Calcio zastąpi Juventus

EA Sports rozpoczęło oficjalną, długoterminową współpracę z Liverpool FC, zwycięzcą Ligi Mistrzów. Firma ogłosiła też, że Piemonte Calcio to zastępcza nazwa dla Juventusu Turyn w FIFA 20.

Allez, allez, allez! - FIFA 20: nowy kontrakt z Liverpoolem; Piemonte Calcio zastąpi Juventus - wiadomość - 2019-07-18
Allez, allez, allez!

Liverpool FC ogłosił na Twitterze, że rozpoczyna oficjalną współpracę z EA Sports. Póki co nie wiadomo, czym miałaby ona w praktyce zaowocować, ale fani już spekulują, że najistotniejszymi zmianami mogą być okładka z piłkarzami z Anfield oraz poprawa wizerunków niektórych zawodników w grze. Bo o ile większość składu the Reds odpowiadała rzeczywistości, o tyle Trent Alexander-Arnold, a zwłaszcza Fabinho – już niekoniecznie. Cytowana w oświadczeniu klubu przedstawicielka EA, Samantha Ebelthite, mówi o „zapewnianiu bezkonkurencyjnej autentyczności” oraz „rozmywaniu granicy między realnym a wirtualnym światem footballu”. Jest więc nadzieja.

Poznajecie? Fabinho w FIFA 19 / Źródło: express.co.uk
Poznajecie? Fabinho w FIFA 19 / Źródło: express.co.uk

W oświadczeniu Liverpoolu nie znajdziemy jednak wiele konkretów. Jest prawdopodobne, że mająca trwać kilka najbliższych lat współpraca będzie wykraczać poza samą grę. Billy Hogan, dyrektor zarządzający klubu, dodał:

I na boisku, i poza nim, zawsze szukamy nowych sposobów, by zacieśnić więź między fanami a klubem, który kochają. Partnerstwo z EA Sports stworzy więcej takich możliwości dla naszych kibiców, dzięki innowacyjnemu i ekscytującemu światu gier. Nie możemy się już doczekać tej współpracy.

Za umową pomiędzy dwoma biznesami stoi nie kto inny, jak Peter Moore, dyrektor generalny Liverpoolu, wcześniej znany ze swoich osiągnięć w takich firmach, jak Sega, Microsoft czy… Electronic Arts. Siedem lat temu prognozował, że w ciągu dekady mikrotransakcje będą obecne w każdej grze, a zapowiadając FIFA 17, zapytał obecnego na scenie José Mourinho, czy jego syn wydaje pieniądze na lootboxy w Ultimate Team. Po czym podsumował, że ma w tej kwestii duże możliwości, biorąc pod uwagę wysokość kontraktu trenera.

To nie jedyne zmiany w grze. Po podpisaniu przez Juventus Turyn kontraktu na wyłączność z wydawcą Pro Evolution Soccer, firmą Konami, fani Starej Damy będą musieli pogodzić się z nową nazwą klubu. EA ogłosiło, że będzie ona brzmieć Piemonte Calcio. Bez obaw, nadal zagramy Ronaldo czy Chiellinim. Zmianie ulegną jednak herb, stroje i stadion. Juventus to jedyny klub, który w FIFA 20 pojawi się pod zmienioną nazwą.

Gra jest już dostępna w przedsprzedaży. Premiera na PC oraz na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch planowana jest na 27 września.