Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 maja 2015, 13:22

Earthcore: Shattered Elements - polska karciana superprodukcja trafiła na urządzenia mobilne

Właśnie zadebiutowała gra Earthcore: Shattered Elements, czyli karcianka fantasy autorstwa polskiego studia Tequila Games. Koszty produkcji stawiają ją w czele polskich dzieł mobilnych – spore nakłady pozwoliły m.in. na dopracowaną oprawę graficzną czy zatrudnienie Piotra Fronczewskiego w roli narratora.

Długo czekaliśmy na premierę Earthcore: Shattered Elements, czyli mobilnej karcianki autorstwa polskiego studia Tequila Games, ale oczekiwanie właśnie dobiegło końca i dzisiaj, po osiemnastu miesiącach produkcji, gra trafiła wreszcie na rynek.

Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i dostępna jest obecnie wyłącznie na urządzenia mobilne działające w oparciu o system iOS. Autorzy mają w planach opracowanie także wersji na Androida i pecety.

Tequila Games władowało w projekt spore środki, co widać na każdym kroku. Gra nie tylko prezentuje się atrakcyjnie pod względem wizualnym, ale oferuje także ciekawe uniwersum fantasy oraz, rzadko spotykaną w tym gatunku, obszerną kampanię fabularną. Nie ryzykowano również przy tworzeniu zasad rozgrywki i do pomocy zatrudniono Michała Oracza, znanego z licznych planszówek, w tym popularnej Neuroshimy Hex.

Rozgrywka polega oczywiście na toczeniu bitew za pomocą własnoręcznie skomponowanych talii. Karty przypisane są do jednego z trzech żywiołów (ognia, wody i natury), których interakcje ze sobą wzorowane są na tradycyjnej zabawie w papier, nożyce kamień. Ponadto każda karta posiada własną umiejętność bojową oraz punkty ryzyka. To ostatnie jest dosyć nietypowym pomysłem i polega na tym, że im potężniejsza jest karta tym bardziej ryzykowane jest jej wykorzystywanie. W rezultacie każda porażka w pojedynku żywiołów kończy się zadaniem graczowi obrażeń w wysokości przypisanych punktów ryzyka. Nie zapomniano także o mechanice łączenia kart w celu tworzenia nowych, potężniejszych egzemplarzy – w sumie można w ten sposób uzyskać około pół miliona kombinacji.

Autorom należą się pochwały za opracowanie pełnej polskiej wersji językowej, co niestety nie jest standardem wśród mobilnych produkcji rodzimych deweloperów. Warto dodać, że do roli narratora Tequila Games zatrudniła Piotra Fronczewskiego.