Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 lutego 2015, 11:47

autor: Adrian Werner

Earthcore – polska karcianka rzuci wyzwanie Hearthstone w marcu

Studio Tequila Games poinformowało, że karcianka Earthcore: Shattered Elements zadebiutuje w marcu tego roku. Twórcy wypuścili także trzy nowe materiały wideo.

Jak się dowiedzieliśmy, polskie studio Tequila Games planuje, że opracowywana przez nie mobilna karcianka Earthcore: Shattered Elements zadebiutuje 12 marca tego roku. Autorzy wypuścili także sporo nowych materiałów video.

Aktualizacja (23 II 2015): jak poinformowali nas twórcy, gra ukaże się jednak tydzień później, czyli 19 marca.

Twórcy udostępnili ostatnio także trzy nowe filmiki, które omawiają grywalne frakcje, system craftingu oraz mechanikę ryzyka. Materiały opracowano w języku angielskim, ale specjalnie dla naszych czytelników wyposażono je w polskie napisy.

Jak na karciankę przystało, zabawa obracać się ma wokół toczenia pojedynków za pomocą własnoręcznie skomponowanych talii. W dniu premiery gra zaoferuje trzy frakcje. Myth Keepers to grupa magów, którzy w czasie rozrywki polegają głównie na zaklęciach ofensywnych i defensywnych. Ponadto potrafią zmieniać niektóre elementy kart. Z kolei Tempest Riders to banda łotrzyków, szpiegów i zabójców. Wśród ich zdolności znajdzie się m.in. ujawnianie kart przeciwnika czy podkradanie umiejętności wroga. Ostatnia frakcja to Iron Brotherhood, której członkowie polegają na bezpośrednich konfrontacjach.

Co ciekawe, gracze nie zostaną zmuszeni do trzymania się tylko jednej frakcji. Zamiast tego do każdej z tych grup przypisane mają być określone karty, które następnie będziemy mogli swobodnie dobierać komponując własne talie. Wybór frakcji sprawi jedynie, że przypisane do niej karty posiadać mają obniżony współczynnik ryzyka. Jednocześnie twórcy zapewniają, że w każdej chwili możliwa będzie zmiana stronnictwa.

Przed twórcami stoi niełatwe zadanie. Jeszcze rok temu rynek karcianek na urządzeniach mobilnych był bardzo podzielony. Istniało kilka bardziej popularnych produkcji, które konkurowały ze sobą na w miarę równych warunkach. Wszystko to zmieniła premiera Hearthstone: Heroes of Warcraft. Najnowsze dziecko studia Blizzard zapewniło gatunkowi prawdziwe trzęsienie ziemi i błyskawicznie stało się standardem, do którego próbuje teraz równać większość rywali. Czy Earthcore: Shattered Elements będzie w stanie nawiązać walką z tym gigantem dowiemy się w przyszłym miesiącu.