Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2015, 12:05

autor: Luc

Call of Combat – odświeżona wersja sieciowego RTS-a na Kickstarterze

Call of Combat debiutowało wprawdzie 13 lat temu, ale tytuł aż do dziś ma wierne grono zwolenników. Fani produkcji już wkrótce będą mogli zagrać w odświeżoną wersję ulubionego tytułu, pod warunkiem, że kampania na Kickstarterze zakończy się sukcesem.

Taktyka i kooperacja – bez nich gra w Call of Combat nie ma najmniejszego sensu. - Call of Combat – odświeżona wersja sieciowego RTS-a na Kickstarterze - wiadomość - 2015-02-22
Taktyka i kooperacja – bez nich gra w Call of Combat nie ma najmniejszego sensu.

Dziś niewielu to pamięta, ale swego czasu Call of Combat było dla fanów wojennych RTS-ów nie lada gratką. Twórcy aktywnie wspierali produkcję przez przez blisko dekadę i choć jej serwery zostały dezaktywowane pod koniec 2012 roku, odpowiedzialne za tytuł studio KAVA już wtedy zapowiedziało prace nad odświeżoną wersją swojego hitu. Przez ostatnie miesiące deweloperom udało się już stworzyć grywalny trzon rozgrywki, ale aby móc całość odpowiednio dokończyć i doszlifować potrzebują jeszcze dodatkowych środków. Uruchomiona w tym celu kampania na Kickstarterze właśnie ruszyła i aby zakończyła się sukcesem, twórcy muszą uzbierać 30 tysięcy euro (około 125 tysięcy złotych).

Rzut okiem na okolicę pozwoli dowódcom lepiej rozplanować dalsze posunięcia. - Call of Combat – odświeżona wersja sieciowego RTS-a na Kickstarterze - wiadomość - 2015-02-22
Rzut okiem na okolicę pozwoli dowódcom lepiej rozplanować dalsze posunięcia.

Gracze, którzy nie słyszeli nigdy wcześniej o tym tytule lub po prostu nie wiedzą czy chcą inwestować w odświeżoną edycję, mogą przetestować darmowe demo udostępnione przez twórców na systemy Windows oraz Mac OS X. W obu przypadkach plik waży około 130-140 megabajtów. Twórcy uczulają jednak, że to, co znajdziemy we wczesnej wersji to jedynie przedsmak odświeżonego Call of Combat. W przypadku uzbierania wystarczających funduszy możemy się także spodziewać:

  • Poprawionego balansu we wszystkich aspektach rozgrywki
  • Jeszcze większych potyczek
  • Poprawionych animacji żołnierzy
  • Lepszego kodu sieciowego
  • Nowych map
  • Większej ilości rodzajów broni

Faza wczesnego dostępu Call of Combat rozpocznie się prawdopodobnie w przeciągu kilku miesięcy, zaś oficjalna premiera ma nastąpić w okolicach listopada i grudnia 2015 roku.

Call of Combat to sieciowa gra z gatunku RTS, w której gracz przejmuje kontrolę nad 4-osobowym oddziałem żołnierzy podczas II wojny światowej. Wyjątkowość tytułu polega na tym, że na polu bitwy podobnych grupek znajduje się przynajmniej kilka – gracze łączą się w większe jednostki i wspólnie próbują osiągać wyznaczone, strategiczne cele. Osoby o większym doświadczeniu i wyższej randze odpowiadają także za koordynację działań pozostałych żołnierzy i wydawanie rozkazów. Serwery gry pierwszej wersji gry funkcjonowały od 2002 roku aż do 2012. Odświeżone Call of Combat zostanie wydane jedynie na PC.