Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2015, 18:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Słynny raper Kanye West pracuje nad własną grą wideo

W 2014 roku światło dzienne ujrzała gra Kim Kardashian: Hollywood, wykorzystująca wizerunek i nazwisko słynnej celebrytki. Okazało się, że mąż Kim, uznany raper i producent muzyczny Kanye West, również zamierza wydać własną grę, w której odprowadzimy jego zmarłą matkę do nieba.

Słynny raper Kanye West pracuje nad własną grą wideo - ilustracja #1

Mniej więcej w połowie 2014 roku informowaliśmy o grze Kim Kardashian: Hollywood – mobilnym hicie, wykorzystującym nazwisko i wizerunek tytułowej celebrytki. Kilka miesięcy wcześniej Kim wyszła za mąż za gwiazdę hip hopu Kanyego Westa, który najwidoczniej pozazdrościł sukcesu swojej żonie i również zamierza wkroczyć na rynek gier wideo. W jednych z ostatnich wywiadów (znajdziecie go w tym miejscu, fragment o grze rozpoczyna się w okolicach 56 minuty) raper stwierdził, że od kilku miesięcy pracuje przy produkcji, w której poprowadzimy jego zmarłą matkę przez bramy niebios. Tytuł ma być swego rodzaju rozwinięciem utworu Only One, dedykowanego nieżyjącej kobiecie. Obecnie to wszystko, co wiemy na ten temat, artysta nie ujawnił bowiem ani platform docelowych, ani daty premiery.

Słynny raper Kanye West pracuje nad własną grą wideo - ilustracja #2Kanye West to jeden z najpopularniejszych artystów muzycznych ostatnich lat. Urodzony w 1977 roku raper i producent zadebiutował w 2004 roku albumem The College Dropout. Muzyk jednak już wcześniej współpracował z rozmaitymi gwiazdami, będąc odpowiedzialnym za niektóre podkłady dla Foxy Brown, Nasa czy też Jaya-Z. W kolejnych latach West zaskarbił sobie serca fanów niezliczoną ilością hitów pochodzących zarówno z jego albumów, jak i tych stworzonych dla największych gwiazd muzyki rozrywkowej. Według danych z Wikipedii, artysta może pochwalić się ponad 21 mln sprzedanych egzemplarzy swoich płyt oraz ponad 66 mln pobrań piosenek tylko w samych Stanach Zjednoczonych.