Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 lipca 2015, 13:11

Earthcore: Shattered Elements - polska karcianka wreszcie trafiła na Androida

Dwa miesiące po debiucie na iOS-ie polska karcianka Earthcore: Shattered Elements doczekała się konwersji na Androida.

Użytkownicy systemu iOS już od maja mogą się cieszyć grą Earthcore: Shattered Elements, czyli udaną karcianką autorstwa polskiego studia Tequilla Games. Teraz do zabawy wreszcie mogą dołączyć także posiadacze urządzeń z Androidem, gdyż produkcja właśnie zadebiutowała w usłudze Google Play.

Zarówno na iOS, jak i Androidzie Earthcore: Shattered Elements wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Warto wspomnieć, że w przyszłości autorzy chcą opracować także wersję pecetową gry.

Produkcja stanowi jeden z najbardziej ambitnych mobilnych projektów, jaki kiedykolwiek powstał w naszym kraju. Akcja przenosi nas do dysponującej bogatą historią krainy fantasy i autorzy włożyli sporo wysiłku w uczynienie tego miejsca ciekawym tłem fabularnym. Było to zresztą konieczne, gdyż gra oferuje rzadko spotykaną w karciankach obszerną kampanię dla pojedynczego gracza. Tequila Games postanowiło także nie ryzykować przy tworzeniu najważniejszego elementu, czyli zasad rozgrywki i do pomocy zatrudniono Michała Oracza, czyli bardzo doświadczonego projektanta planszówek, mającego na koncie m.in. popularne Neuroshima Hex.

Zabawa sprowadza się do toczenia bitew za pomocą własnoręcznie skomponowanych talii zawierających karty przypisane do jednego z trzech żywiołów (ognia, wody i natury), wpływających na interakcje z innymi kartami. Produkcja oferuje kilka ciekawych pomysłów odróżniających ją od typowych karcianek. Najważniejszym z nich jest system ryzyka, w ramach którego im lepszych kart używamy w walce, tym więcej punktów życia ryzykujemy w imię ostatecznego zwycięstwa. Sporą atrakcją jest także system craftingu, pozwalający na tworzenie nowych kart.

Earthcore: Shattered Elements posiada rozbudowaną kampanię, ale tradycyjnie prawdziwa zabawa czeka w trybie multiplayer. Autorzy sporo wysiłku włożyli w dopracowanie tego elementu gry. Produkcja oferuje obszerne rankingi i możliwość zakładania gildii, a twórcy regularnie organizują turnieje. Warto dodać, że projekt oferuje pełną polską wersję językową, a w rolę narratora wcielił się Piotr Fronczewski.