Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 listopada 2008, 07:03

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport - podsumowanie tygodnia (26 października - 1 listopada)

Kolejny popularny event dla graczy zagościł w Polsce. W ostatnią niedzielę października w krakowskim Kinie Kijów odbył się pierwszy w naszym kraju przystanek Intel Friday Night Game, realizowanego w formie telewizyjnego show turnieju dla graczy.

Kolejny popularny event dla graczy zagościł w Polsce. W ostatnią niedzielę października w krakowskim Kinie Kijów odbył się pierwszy w naszym kraju przystanek Intel Friday Night Game, realizowanego w formie telewizyjnego show turnieju dla graczy.

Podczas imprezy rozgrywane były mecze drugiej kolejki EPS, najbardziej prestiżowej ligi organizowanej przez polski oddział Electronic Sports Leauge. W czasie blisko czterogodzinnego show transmitowanego przez Patio TV oraz HSTV odbyły się spotkania w Counter Strike 1.6, Americas Army oraz Pro Evolution Soccer 2009.

Zapraszamy do zapoznania się z obszerną galerią zdjęć z tej imprezy przygotowaną przez Redakcję GRY-OnLine.

Publiczność, która szczelnie wypełniła salę kinową mogła podziwiać w akcji jedne z najlepszych polskich zespołów Counter Strike: Frag Executors oraz BenQ DELTAeSPORTS.COM. W spotkaniu drużyn walczących o miano drugiej siły w Polsce kolejny już raz lepsi okazali się gracze FX.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (26 października - 1 listopada) - ilustracja #1

Do spotkaniu dwóch kolegów z zespołu DLink PGS na platformie Pro Evolution Soccer 2009 padł sprawiedliwy remis. Luki_K oraz Gawlisz stworzyli świetne widowisko, wiele wirtualnych akcji było oklaskiwanych przez kibiców niczym na prawdziwym stadionie piłkarskim.

Ostatnim pojedynkiem w ramach pierwszego IFNG był mecz dwóch najlepszych polskich drużyn Americas Army. Zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy HardPlay, pokonując kolegów z Majestic 16-8

Kolejna edycja IFNG odbędzie się podczas Poznań Game Arena 2009, którego patronem medialnym są między innymi GRY-OnLine.

Nasza czołowa drużyna eksportowa, Meet Your Makers, w ubiegłym tygodniu przebywała w Azji, biorąc udział w prestiżowym turnieju World eSport Games Masters. Niestety po ostatnich dobrych występach w Warszawie i Dubaju, jedna z najlepszych na świecie drużyn Counter Strike tym razem zakończyła rozgrywki na fazie grupowej.

Spore emocje czekają wszystkich fanów profesjonalnego grania także w tym tygodniu. Już we wtorek rozpocznie się Word Cyber Games 2009, jedna z najbardziej prestiżowych imprez dla graczy na świecie. O tym z jaką powagą niektóre reprezentacje przygotowują się do cyberolimpiady niech świadczy fakt, że narodowa drużyna Niemiec odbyła profesjonalny obóz przygotowawczy w siedzibie Adidasa w Herzogenaurach, pod opieką fizjoterapeutów i analityków.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (26 października - 1 listopada) - ilustracja #2

Ostatnia aktualizacja: 2008-11-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.