Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2022, 18:43

Dying Light 2 z aktualizacją 1.4.0; moc nowych atrakcji i ponad 1500 poprawek [Aktualizacja]

Wielka aktualizacja do Dying Light 2 (1.4.0) nie tylko dodaje nową zawartość, ale też wprowadza do gry gigantyczną liczbę poprawek.

Aktualizacja: Najwyraźniej doszło do małej pomyłki w ogłoszeniu Techlandu. Aktualizacja 1.4.0 ukaże się dopiero jutro.

Dying Light 2 otrzymał wielką aktualizację 1.4.0. Wraz z nią do gry trafiła darmowa zawartość, w tym nowy ekwipunek, tryb fotograficzny oraz ogromna liczba poprawek.

Misje Pielgrzyma

Z aktualizacją 1.4.0 pojawił się pierwszy z tzw. agentów rozdziału. Harper to jeden z dawnych nocnych biegaczy, który da nam dostęp do nowej zawartości w pierwszy rozdziale Dying Light 2 – Pielgrzymie.

  1. Harpera znajdziecie w Kantynie Rybie Oko (Fish Eye Canteen) w dzielnicy New Dawn Park. Nocny biegacz będzie miał dla Was dzienne oraz tygodniowe zadania, przeważnie sprowadzające się do polowań na zakażonych (w tym zupełnie nowe mutanty).
  2. Każde ukończone zlecenie poprawi reputację bohatera u Harpera w ramach nowego systemu rang. Awanse na kolejne poziomy zapewnią nam dostęp do dwóch świeżo dodanych walut (próbek specjalnych mutacji i żetonów Harpera), które można wykorzystać do zakupu nowego uzbrojenia, strojów i zużywalnych przedmiotów.
  3. Oprócz „zwykłych” zleceń Harper może nam sprzedać specjalny bilet, który da nam dostęp do tzw. Misji Rozdziału. To próba czasu, które przetestuje zdolności graczy tak w walce, jak i w efektownym oraz dyskretnym poruszaniu się.

Fotograficzne zabawy

Poza powyższym patch 1.4.0 wprowadził z dawna wyczekiwany tryb fotograficzny. Tak jak w innych produkcjach, tak i tu owa opcja pozwala uwiecznić sceny z gry. Gracze mogą swobodnie operować kamerą w celu uchwycenia jak najlepszego ujęcia oraz pobawić się temperaturą barw, kontrastem, efektami specjalnymi itp.

Legion poprawek

Ostatnią, ale bodajże największą składową aktualizacji jest kolejny pakiet usprawnień dla Dying Light 2. Tym razem Techland wprowadził ponad półtora tysiąca poprawek. Obejmuje to zarówno ogólne ulepszenia (na przykład usunięto błąd z niedziałającym przyciskiem wskrzeszenia w trakcie niektórych misji) i balans rozgrywki (od teraz specjalni zainfekowani są bardziej odporni na ataki bronią dystansową), jak i usprawnienia trybu kooperacji (m.in. lepsza stabilność na PlayStation, usunięte przyczyny crashów).

Nie zabrakło też poprawek technicznych. Techland wyeliminował błędy powodujące przymusowe zamykanie się gry, w tym po ukończeniu prologu. Pełnej listy zmian nie opublikowano, ale te, które podano (kilkadziesiąt najważniejszych), możecie sprawdzić po angielsku na oficjalnej stronie Dying Light 2.

Przypomnijmy: Techland planuje wspierać drugie Dying Light co najmniej przez pięć lat. W praktyce przełoży się to nie tylko na kolejne rozdziały, ale też dodatki fabularne.