Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 20:36

Centrum społeczności TechlandGG pozwala zdobywać nagrody z Dying Light 2

Twórcy gry Dying Light 2 ujawnili dziś TechlandGG, nową wersję centrum społeczności dla swoich produkcji, które pozwoli na zdobywanie związanych z nimi nagród specjalnych.

Premiera Dying Light 2 ma się odbyć 7 grudnia 2021 roku, więc firma Techland zamierza podtrzymywać nasze zainteresowanie swoją nową produkcją. Jednym z przejawów aktywności marketingowej Polaków jest startująca dziś odświeżona wersja centrum społeczności dla ich tytułów. TechlandGG (skrót od „gamers” i „goodies”, czyli „gracze” i „gadżety”), bo o nim mowa, zapewni dostęp do ekskluzywnych treści, które pozwolą nam mocniej zagłębić się nie tylko w uniwersum Dying Light, ale także innych gier firmy, np. Call of Juarez: Gunslinger.

Zasady są proste – zakładamy konto na TechlandGG, a następnie wiążemy je z naszym profilem na Steamie, PlayStation Network i/lub Xbox Live (można je łączyć). Kolejny krok będzie nieco trudniejszy, przyjdzie nam bowiem śledzić udostępniane przez polską firmę materiały (np. na jej kanale w serwisie YouTube) i doszukiwać się w nich ukrytych kodów. Te wymienimy zaś u Kwatermistrza w Dying Light na nagrody, wśród których mają się znaleźć „unikalne, potężne przedmioty” (oznaczone w grze jako rzadkie – niebieskie, wyjątkowe – fioletowe oraz legendarne – pomarańczowe).

To jednak nie koniec atrakcji, gdyż na naszym koncie TechlandGG będziemy mogli zdobywać poziomy doświadczenia, które przyniosą nam nie tylko kolejne elementy ekwipunku, ale także cyfrowe dobra w postaci tapet, grafik koncepcyjnych czy fragmentów ścieżki dźwiękowej (OST). Punkty potrzebne do odblokowania coraz wyższych rang również zyskamy, śledząc materiały deweloperów, ale też wykonując codzienne zadania. Inne ich źródła, np. subskrypcja newslettera Techlandu, mają zostać dodane „wkrótce”. Ponadto już teraz można rozpocząć kolekcjonowanie w sumie sześciu elementów ekskluzywnego stroju dla Aidena Caldwella, głównego bohatera Dying Light 2.

Czy warto zatem śledzić poczynania polskich deweloperów na ich Discordzie, Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTubie? Na to pytanie odpowiedzcie sobie już sami. Ja dodam tylko, że ich nowa gra ukaże się na PC, XONE, XSX|S, PS4 i PS5 z pełną polską lokalizacją (dźwięk i napisy). Tytuł ma zajmować stosunkowo mało miejsca na dysku, a także zapewnić funkcję cross-play oraz obsługę ray tracingu. Pojawią się w nim też mikropłatności.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej