Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Dying Light 2 Opinie

Opinie 21 marca 2021, 14:44

Nowe wideo z Dying Light 2 mnie nie uspokoiło

Po długim czasie Techland w końcu przerwał milczenie i, prawdę mówiąc, nie czuję się uspokojony. Więcej, chyba właśnie przez ten klip zacząłem się martwić.

Pierwsze Dying Light wyszło w styczniu 2015 roku. Minęło sześć lat. Wtedy się zachwyciłem i spędziłem z grą prawie 200 godzin. Do dziś w redakcji uważają, że coś jest ze mną z tego powodu nie tak, ale uwielbiam ten tytuł. Później był oczywiście spory dodatek i cała masa drobiazgów, które sprawiają, że tę pozycję można łatwo nazwać pozytywnym przykładem popremierowego wsparcia. To zresztą działa, bo jak popatrzymy na Steama, wciąż sporo ludzi w Dying Light gra.

Druga część zgodnie z zapowiedziami ma być znacznie większa i znacznie bardziej erpegowa. Ma trafić także na nowe konsole. To wszystko składa się na obraz trudnego projektu. Studio Techland w czasie prac nad nim musiało zapewne zatrudnić więcej ludzi, wiele się nauczyć, przeprowadzić niejeden eksperyment. Taki proces musi potrwać i to normalne.

Po drodze pojawiło się sporo doniesień o problemach przy produkcji. Wiedząc trochę o kulisach branży, człowiek musi sobie zdawać sprawę, że mało która pozycja obchodzi się bez nich. To nie znaczy, że mnie to nie martwiło, ale mam świadomość, iż bardzo wiele bardzo udanych gier powstawało w podobny sposób.

Czekamy już bardzo długo, chwilę dłużej też możemy poczekać. - Nowe wideo Techlandu mnie nie uspokoiło - dokument - 2021-03-19
Czekamy już bardzo długo, chwilę dłużej też możemy poczekać.

Spokojnie, mamy dla Was nowości

W ostatnich dniach jednak Techland na Twitterze ogłosił, że o żadnym „deweloperskim piekle” nie ma mowy i że niedługo nas uspokoi nowościami. Jeśli nie widzieliście tych nowości, to streszczę: „Dying Light 2 to duży projekt, na który trzeba czasu; zobaczcie 10 sekund urywków chyba z gameplayu – 2021”.

Deweloperzy na wideo mówili rzeczy oczywiste, a akcja na „chyba gameplayu” wyglądała dobrze, ale była zbyt krótka, żebyśmy mogli na jej podstawie wyciągać jakiekolwiek wnioski. Tak naprawdę martwi mnie data.

Biorąc pod uwagę całokształt informacji, jakie posiadamy na temat gry i procesu produkcyjnego, jestem gotowy się założyć, że premiera w 2021 roku będzie oznaczała pośpiech. Jeśli połowa z nieoficjalnych doniesień na temat sytuacji wewnątrz Techlandu jest prawdziwa, a wszystko, co ma nas uspokoić na maksymalnie 9 miesięcy przed premierą, to 10-sekundowy urywek rozgrywki… Może jednak przemyślcie 2022? Myślę, że wszyscy wolimy poczekać.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Ten tekst powstał z myślą o naszym newsletterze. Jeśli Ci się spodobał i chcesz otrzymywać kolejne felietony przed wszystkimi, zapisz się do naszego newslettera.

Marcin Strzyżewski

Marcin Strzyżewski

W GRYOnline.pl zaczynał w dziale publicystyki, później był kierownikiem działu technologii, co obejmowało zarówno newsy oraz publicystykę, jak i kanał tvtech. Wcześniej pracował w wielu miejscach, m.in. w redakcji portalu Onet. Z wykształcenia rusycysta. Od lat planuje, żeby wrócić do nurkowania, ale na razie jest zajęty głównie psem, królikiem i kanałem youtube’owym, na którym opowiada o krajach byłego ZSRR.

więcej

Dying Light 2

Dying Light 2

Techland nie spieszy się z premierą Dying Light 2 - i wcale się nie dziwię
Techland nie spieszy się z premierą Dying Light 2 - i wcale się nie dziwię

Widzieliście pokaz Dying Lighta 2? A widzieliście datę premiery? 7 grudnia to dzień, który sporo nam mówi o stanie prac nad grą.

Cyberpunk 2077 już jest. A ja się pytam, gdzie jest Dying Light 2?
Cyberpunk 2077 już jest. A ja się pytam, gdzie jest Dying Light 2?

Cyberpunk 2077 spóźnił się kilka razy, ale w końcu możemy w niego grać. Tymczasem Dying Light 2, jak się wydaje, zapadł się pod ziemię. Co się dzieje i kto wybrał lepszą strategię?

Wszystko o Dying Light 2 - fabuła, rozgrywka, trailer
Wszystko o Dying Light 2 - fabuła, rozgrywka, trailer

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Dying Light 2. Mowa o opracowanej przez polską firmę Techland grze akcji z otwartym światem, będącej kontynuacją hitu z 2015 roku. Tytuł zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One.