Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2021, 21:59

Dying Light 2 z datą premiery [aktualizacja]

Poznaliśmy dokładną datę premiery Dying Light 2. Wszystko za sprawą serwisów internetowych, które pośpieszyły się z pokazaniem reklamy nowej gry firmy Techland.

Aktualizacja

Prezentacja Techlandu jest już za nami. W ramach niej firma potwierdziła, że Dying Light 2: Stay Human ukaże się 7 grudnia. Jednocześnie ruszyła sprzedaż przedpremierowa na Steamie i PlayStation Store (a od 22:00 także na Xboksach). Jednak przed zakupem warto sprawdzić pokaz rozgrywki udostępniony przez twórców.

Oryginalna wiadomość

Dziś o godzinie 21:00 czasu polskiego odbędzie się wyczekiwana prezentacja Dying Light 2, na której – jak wielu ma nadzieję – być może poznamy datę premiery. W tej chwili jest to niemal pewne za sprawą potknięcia kilku serwisów. Na stronach Everyeye.it (oraz rzekomo VGC, Eurogamerze i Twitchu) pojawiła się reklama drugiego Dying Light z datą premiery wyznaczoną na 7 grudnia 2021 roku. Na dowód mamy zrzuty ekranu zrobione przez internautów (via Reddit). Dwójkę dostrzeżono też na PlayStation Store, a Sony nie ma w zwyczaju pozwalać na składanie zamówień przedpremierowych, jeżeli gra nie ma podanej daty premiery.

Źródło: Reddit

Oczywiście wypada ostrożnie traktować wszelkie nieoficjalne informacje, ale w tym przypadku trudno mieć większe wątpliwości co do wiarygodności źródeł. W końcu to nie kolejny wpis początkującego insidera w serwisie Reddit czy na innym 4chanie ani nawet strona większego sklepu internetowego z tymczasową datą wydania. Jeżeli nie jest to spóźniony (i wyjątkowo ryzykowny) żart ze strony serwisów branżowych, to mamy do czynienia z autentycznym materiałem marketingowym i równie prawdziwą datą premiery. Nadal należy zachować ostrożność, lecz na szczęście nie będziemy długo czekać na potwierdzenie tego przecieku. Prezentację Dying Light 2 obejrzycie na kanale Twitch Techlandu o godzinie 21:00 czasu polskiego.

  1. Oficjalna strona gry Dying Light 2
  2. Oficjalna strona studia Techland
  3. Wszystko o Dying Light 2

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej