Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Dying Light 2 Kompendia

Kompendia 16 października 2019, 12:33

Wszystko o Dying Light 2 - fabuła, rozgrywka, trailer

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Dying Light 2. Mowa o opracowanej przez polską firmę Techland grze akcji z otwartym światem, będącej kontynuacją hitu z 2015 roku. Tytuł zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Spis treści

Dying Light 2 – kompendium wiedzy - Wszystko o Dying Light 2 - fabuła, rozgrywka, trailer - dokument - 2020-01-22
Dying Light 2 – kompendium wiedzy

Polskie studio Techland zdobyło światową sławę dzięki serii Dead Island. Jej duchowy spadkobierca, czyli Dying Light, który zadebiutował w 2015 roku, stał się globalnym hitem. Pomimo że druga odsłona tego cyklu czerpie garściami z dorobku swojej poprzedniczki, wnosi też sporo od siebie. Sprawdźmy, co takiego.

Aktualizacja #5 (22.01.2020): Opóźnienie premiery (Data premiery), ewolucja otwartych światów w grach wideo wg głównego projektanta gry (Ciekawostki).

Aktualizacja #4 (30.09.2019): Informacje na temat długości gry (Zadania i wybory moralne).

Aktualizacja #3 (30.07.2019): Informacje o wersjach konsolowych (Technikalia) i decyzjach podejmowanych przez graczy (Zadania i wybory moralne).

Aktualizacja #2 (21.06.2019): Konkrety o historii opowiedzianej w grze (Fabuła), replayability (Zadania i wybory moralne), eksploracji (Świat gry i eksploracja), trybie współpracy (Tryb multiplayer), i soundtracku (Technikalia).

Aktualizacja #1 (05.06.2019): Wersja na komputery osobiste (Technikalia), brak systemu reputacji i długość gry (Zadania i wybory moralne).

Data premiery

Dying Light 2 zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Początkowo produkcja miała zadebiutować wiosną 2020 roku, jednak w styczniu deweloperzy ze studia Techland obwieścili, że potrzebują dodatkowego czasu, by projekt odzwierciedlał ich wizję oraz spełniał oczekiwania graczy. W efekcie gra ukaże się w późniejszym, obecnie niesprecyzowanym terminie. W Dying Light 2 ma trafić również na konsole nowej generacji, czyli Xboksa Series X oraz PlayStation 5.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej

Dying Light 2

Dying Light 2

Nowe wideo z Dying Light 2 mnie nie uspokoiło
Nowe wideo z Dying Light 2 mnie nie uspokoiło

Po długim czasie Techland w końcu przerwał milczenie i, prawdę mówiąc, nie czuję się uspokojony. Więcej, chyba właśnie przez ten klip zacząłem się martwić.