Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 20:13

God of War opóźniony; Sony potwierdza premierę na PS4

Hermen Hulst oraz studio Sony Santa Monica potwierdzili plotki na temat przesunięcia premiery kontynuacji God of War. Nowa przygoda Kratosa w świecie nordyckich bogów ukaże się dopiero w 2022 roku na PlayStation 5 oraz PlayStation 4.

Od dłuższego czasu krążą plotki o opóźnieniu premiery nowego God of War przez Sony, lecz dopiero teraz uzyskaliśmy potwierdzenie tej informacji. Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wywiad z Hermenem Hulstem (współzałożycielem Guerrilla Games i szefem Sony Worldwide Studios). Ten wspomniał, że kontynuacja God of War została „przesunięta na kolejny rok”, odnosząc się do zaplanowanej na okres bożonarodzeniowy premiery Horizon: Forbidden West. Głos zabrało także studio Sony Santa Monica. Twórcy poinformowali we wpisie na Twitterze, że druga część nordyckich przygód Kratosa ukaże się dopiero w 2022 roku.

Hulst mimochodem ujawnił też inną dotychczas niepewną informację. We wpisie czytamy, że nowy God of War jest – podobnie jak Gran Turismo 7 oraz drugi Horizon – projektowany z myślą nie tylko o PlayStation 5, ale też PS4. Sony nie chce bowiem odcinać się od osób, które nabyły jeden z ponad 110 milionów sprzedanych egzemplarzy czwartego PlayStation.

Niestety, te informacje to praktycznie jedyne konkretne wzmianki na temat kolejnego God of War, jeśli nie liczyć sprostowania Sony odnośnie tytułu gry (który wcale nie jest zatwierdzony jako God of War: Ragnarok; via VentureBeat). Od potwierdzenia rozpoczęcia prac nad projektem we wrześniu minęło już wiele miesięcy i w tym czasie nie pojawił się żaden teaser, screen czy jakikolwiek inny materiał z gry. Najwyraźniej owa posucha potrwa jeszcze długo.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej