Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2021, 17:55

Premiera Gran Turismo 7 dopiero w 2022 roku

Jim Ryan, szef marki PlayStation, potwierdził w wywiadzie, że wyczekiwane przez fanów Gran Turismo 7 nie ukaże się na czas, a jego premiera została przesunięta o rok. To pierwsze oficjalne obsunięcie debiutu gry od czasu jej zapowiedzi.

Fani Gran Turismo mieli okazję przez lata przyzwyczaić się do ciągłych opóźnień gier z serii. Znane z perfekcjonizmu studio Polyphony Digital tradycyjnie pracuje w swoim własnym tempie, nie oglądając się na konkurencję. W wywiadzie dla magazynu GQ Jim Ryan z PlayStation potwierdził, że premiera Gran Turismo 7 musiała zostać przesunięta na 2022 rok. Nie sprecyzował jednak, czy chodzi o pierwszą czy drugą połowę roku. Według szefa marki PlayStation zmiana daty wywołana jest komplikacjami w procesie produkcji wynikającymi z globalnej pandemii.

Dodajmy, że deweloperzy podali do tej pory tylko przybliżony termin premiery Gran Turismo 7. Z opublikowanych kilka miesięcy temu materiałów promocyjnych mogliśmy dowiedzieć się, że gry powinniśmy oczekiwać w 2021 roku. Krążące po sieci przecieki od partnerów biznesowych Sony wskazywały dodatkowo na jesienny debiut.

  1. Oficjalna strona serii Gran Turismo