Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2021, 17:11

autor: hexx0

Dying Light 2 będzie na gamescomie - informacje o nowym trailerze

Dying Light 2 doczeka się nowego trailera w sierpniu. Techland potwierdził bowiem swoją obecność na targach gamescom 2021, gdzie główny projektant gry, Tymon Smektała, ma opowiedzieć o systemie walki i parkourze.

Zbliżające się targi gamescom zwiastują koniec sezonu ogórkowego w branży gier. Ewidentnie zdają sobie z tego sprawę deweloperzy z rodzimego Techlandu, którzy na 26 sierpnia szykują kolejny pokaz gry Dying Light. Będzie to trzeci odcinek serii streamów zatytułowanej Dying 2 Know; wyemitowany zostanie on o godzinie 20:00 czasu polskiego, a poprowadzi go główny projektant gry, Tymon Smektała. Deweloper opowie o dwóch najważniejszych elementach produkcji, czyli o systemie walki i parkourze.

Wydarzenie zostało zapowiedziane w powyższym materiale. Warto zauważyć, że polscy twórcy szykują na końcówkę sierpnia więcej atrakcji niż te już wymienione. Na kolońskich targach możemy spodziewać się również nowego trailera Dying Light 2. Dowiemy się też nieco więcej na temat głównego bohatera gry, Adiena Caldwella, m.in. poznamy jego stosunek do życia jako osoba zarażona. Ponadto mamy zobaczyć inspirowane tytułem cosplaye.

Przypomnijmy, że Dying Light 2 ma zadebiutować 7 grudnia na PC, XONE, XSX|S, PS4 i PS5. Na konsolach dziewiątej generacji będziemy mogli wybrać pomiędzy trybem wydajności (celującym w 60 fps okupionych niższą rozdzielczością) oraz jakości (30 fps i wodotryski graficzne pokroju ray tracingu). Ponadto – tak jak w części pierwszej – twórcy zamierzają umieścić w „dwójce” całą masę easter eggów.

Ostatnia, acz nie najmniej ważna kwestia – jeśli jakimś cudem ominęły Was poprzednie dwa epizody Dying 2 Know i chcecie je nadrobić, możecie to zrobić tutaj oraz tutaj. Szczególnie polecam drugi odcinek, w którym twórcy omawiają mające pojawić się w grze rodzaje potworów. Warto również przybliżyć sobie tło fabularne nadchodzącego tytułu.