Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2021, 17:51

autor: Szarmancki

Twórcy Among Us komentują tryb Impostors w Fortnite i żałują, że nie nawiązano z nimi współpracy

Pracownicy studia Innersloth skomentowali nowy tryb Impostors w Fortnite, który garściami czerpie z ich popularnej produkcji Among Us. Oprócz wyrażenia dezaprobaty za brak oryginalności, twórcy żałują, że gigant Epic Games nie skontaktował się z nimi w sprawie współpracy.

Wczoraj informowaliśmy o wprowadzeniu do zarabiającej miliardy dolarów produkcji Fortnite trybu inspirowanego hitem ubiegłego roku: Among Us. W związku z licznymi podobieństwami między Fortnite: Impostors a oryginalnyn tytułem studia Innersloth, pracownicy tej firmy postanowili wyrazić swoją dezaprobatę za pośrednictwem popularnego serwisu Twitter.

Jeden z twórców przede wszystkim zauważył, że obszar rozgrywki w Impostors jest bliźniaczo podobny do mapy The Skeld z ich tytułu. Obie plansze różnią się zaledwie drobnymi zmianami w układzie pomieszczeń lub lustrzanym odbiciem konkretnych pokoi.

Victoria Tran - dyrektorka społeczności gry Among Us - wyraża smutek, że gigant Epic Games nie zwrócił się do nich w sprawie podjęcia współpracy, która mogłaby być korzystna dla obu stron. Choć Fortnite jest o wiele większą produkcją i zdecydowanie bardziej popularną grą, to deweloperzy Among Us mogliby do niej wnieść świeże pomysły.

Jednocześnie pracownicy Innersloth zaznaczają, że nikt nie powinien mieć prawa własności do konkretnego typu gameplayu, a nawet ich pomysł na rozgrywkę nie jest w zupełności oryginalny, bo przecież czerpie garściami z gier towarzyskich takich jak mafia czy wilkołak. Jednak są zasmuceni, że Epic Games wykorzystało również ich terminologię, a nawet tematykę na rzecz rozwoju i tak już potężnego tytułu, co jest prawdziwym ciosem dla małego studia zrzeszającego zaledwie grupkę osób.

Niektórzy z fanów Innersloth zarzucają molochowi Epic Games kiepsko zakamuflowany plagiat. Co prawda żaden z deweloperów gry nie powiedział bezpośrednio o kradzieży własności intelektualnej firmy, choć niektóre wypowiedzi mogą to sugerować. Sytuacja wydaje się być co najmniej interesująca. Jest to mało prawdopodobne, by mikroskopijne w porównaniu do Epic Games studio podjęło kroki przeciwko działaniom giganta. Póki co musimy czekać na więcej informacji oraz ewentualny rozwój zdarzeń.