Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2022, 21:19

Dying Light 2 doczeka się istotnych poprawek jeszcze w tym tygodniu [Aktualizacja]

Studio Techland prężnie „łata” Dying Light 2. W miniony weekend rodzimy deweloper wypuścił pierwszy hotfix do gry, a na połowę bieżącego tygodnia planuje kolejną aktualizację na PC i konsolach. Obejmie ona kilkadziesiąt poprawek.

Aktualizacja:

Studio Techland wypuściło na PC (Steam i Epic Games Store) „łatkę” do Dying Light 2, o której mowa w niniejszej wiadomości. Zawartość patcha 1.04 w zasadzie pokrywa się z tym, o czym pisaliśmy przed południem. Pełną listę zmian znajdziecie na poniższym screenie.

Dying Light 2 doczeka się istotnych poprawek jeszcze w tym tygodniu [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Steam.

Oryginalna wiadomość:

Premiera Dying Light 2 od rodzimego studia Techland okazała się nie lada wydarzeniem. Gra nie tylko zdominowała listę bestsellerów na Steamie, ale także doczekała się bardzo dobrych ocen od użytkowników platformy Valve (81% z ponad 25 tys. recenzji jest pozytywnych). Choćby przez liczne błędy produkcję trudno uznać za idealną, lecz rodzimy deweloper prężnie „łata” zgłaszane przez graczy niedoróbki. W miniony weekend ukazał się pierwszy hotfix, a następna aktualizacja została zaplanowana na połowę bieżącego tygodnia.

Hotfix poprawił m.in. stabilność gry w trybie kooperacji, dodał nieco brakujących tekstur, a także rozwiązał część problemów z dźwiękiem i usprawnił działanie DLSS oraz ray tracingu. Techland planuje jednak znacznie szerzej zakrojone zmiany.

Planowane zmiany w Dying Light 2 w zależności od platformy

  1. Na PC mają zostać usunięte usterki, powodujące awarię gry oraz występowanie czarnych ekranów.
  2. To samo zostanie poprawione również na XONE i XSX/S, a jednocześnie usprawnień doczeka się AI wrogów.
  3. Wersję Dying Light 2 na PS4 i PS5 czekają podobne zmiany, ale wyeliminowane zostanie również okazjonalne migotanie ekranu.

Pełne listy planowanych zmian znajdziecie na poniższych grafikach.

Źródło: Twitter.

Źródło: Twitter.

Źródło: Twitter.

Jeśli uważnie się im przyjrzycie, zauważycie, że w kolejnych tygodniach Techland zamierza wprowadzić m.in. możliwość ustawienia angielskiego dubbingu i napisów w dowolnym innym języku (obecnie problem ten da się rozwiązać wyłącznie na PC, ingerując w pliki gry) oraz posiadania kilku stanów zapisu (obecnie dostępny jest tylko jeden). Można więc stwierdzić, że deweloper z uwagą słucha opinii społeczności.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej