Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2022, 12:40

autor: Adrian Werner

Dying Light 2 na porównaniu. Zobacz, jak zmieniła się gra od E3 2018 i 2019

W sieci pojawił się ciekawy materiał wideo, który pokazuje, jak mocno zmieniła się gra Dying Light 2 od pokazów na E3 2018 i E3 2019.

W zeszłym tygodniu na rynku zadebiutowała gra Dying Light 2. Na produkcję czekaliśmy długie lata, więc dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że od pierwszych materiałów wideo sporo jej elementów uległo zmianie. Osoby zainteresowane tym tematem powinny obejrzeć filmik kanału Nick930, pokazujący różnice między pełną wersją projektu a starszymi fragmentami rozgrywki.

Autor materiału bazował na gameplayach z E3 2018 i E3 2019. Wykorzystana w porównaniu pełna wersja gry to wydanie pecetowe, działające w 4K i z maksymalnymi ustawieniami graficznymi.

Zmiany, jakie zaszły w Dying Light 2 od 2018 roku

Materiał pozwala zobaczyć. jak duże zmiany zaszły w porównaniu z pierwszym zapisem rozgrywki.

  1. Budynki straciły wyraźnie na szczegółowości. Mają także mniejszą liczbę pięter, a dystans między strukturami jest większy.
  2. Architektura miasta jest zupełnie inna niż na filmiku z 2018 roku.
  3. Gra jest bardziej kolorowa, a mapy są znacznie bardziej pokryte roślinnością niż w 2018 roku. Wersja sprzed czterech lat była bardziej ponura, podczas gdy finalne wydanie pokazuje świat, który najgorsze ma już raczej za sobą.
  4. W pełnej grze zabrakło widocznego na filmiku z E3 manewru użycia noża na wielkim bannerze reklamowym, aby w efekcie jego rozcinania spowolnić tempo upuszczania się na ziemię z dużych wysokości. Gracze mogą jednak uzyskać podobny efekt, zsuwając się po pionowych powierzchniach.
Dying Light 2 na porównaniu. Zobacz, jak zmieniła się gra od E3 2018 i 2019 - ilustracja #1
Pełna wersja gry (po prawej) mocno różni się architekturą i klimatem od tego, co pokazano w 2018 roku. Źródło: Nick 930.

Co się zmieniło w porównaniu z gameplayem z 2019 roku

  1. Gameplay pokazany w 2019 roku jest już znacznie bliższy pełnemu wydaniu Dying Light 2, gdyż projekt był wówczas na bardziej zaawansowanym etapie produkcji. Materiał wydaje się pochodzić z faktycznej wczesnej wersji gry, a nie z demka przygotowanego głównie na pokaz, jak to miało miejsce w 2018 r.
  2. Gameplay z 2019 roku również ma bardziej szczegółowe budynki, ale sam układ mapy jest znacznie bliższy temu, co znalazło się w pełnej wersji gry, co ułatwia bezpośrednie porównania.
  3. Wersja z 2019 r. w wielu scenach ma bardziej szczegółowe cienie, liczniejsze grupy NPC-ów i więcej źródeł światła.
  4. Niektóre postacie mają więcej detali w finalnej wersji niż na pokazie z 2019 r.
  5. Tutaj również widać zmianę klimatu. Finalny świat jest bardziej kolorowy i nasłoneczniony niż w wersji z 2019 roku.
  6. Mechanika walki jest taka sama, ale brakuje niektórych małych animacji (np. ręcznego zmieniania przez bohatera ustawień broni – teraz odbywa się to automatycznie).
Dying Light 2 na porównaniu. Zobacz, jak zmieniła się gra od E3 2018 i 2019 - ilustracja #2
W niektórych scenach wersja z 2019 roku (po lewej) miała efekty cieni, których brakuje w pełnej wersji. Źródło: Nick 930.

Przypomnijmy, że Dying Light 2 ukazało się 4 lutego. Tytuł trafił równocześnie na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Za kilka miesięcy w produkcję będą mogli zagrać także posiadacze Nintendo Switch dzięki technologii streamingu.

  1. Recenzja gry Dying Light 2 – nowy polski hit!
  2. Dying Light 2 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej