Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 26 marca 2020, 16:00

World War Z i dwie inne gry za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś platforma Epic Games Store udostępniła za darmo kolejne trzy produkcje. Do 2 kwietnia gracze mogą dodać do swojej kolekcji przygodową grę akcji Figment, kooperacyjne World War Z oraz strzelankę Tormentor X Punisher.

Aktualizacja: Figment oraz Tormentor X Punisher można już pobrać za darmo na platformie Epic Games Store, a wraz z nimi nieoczekiwanie sklep bezpłatnie udostępnił też World War Z. Ponadto poznaliśmy tytuły, które otrzymamy po 2 kwietnia: Gone Home oraz Hob.

World War Z i dwie inne gry za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - ilustracja #1
Muzyczna wędrówka po umyśle 40-latka czy dynamiczna rozwałka na planecie pełnej demonów? EGS ma coś dla każdego.

Epidemia koronawirusa trwa i nic nie wskazuje, by miała się zakończyć w najbliższym czasie. W tej sytuacji przydadzą nam się kolejne gry do sprawdzenia – najlepiej za darmo. Z pomocą przychodzi platforma Epic Games Store, która o godzinie 16:00 pozwoli bezpłatnie pobrać Tormentor X Punisher oraz Figment. Do tego czasu możecie jeszcze dodać do swojej kolekcji tytuły z poprzedniej promocji: Watch Dogs oraz The Stanley Parable. Natomiast nowe darmowe produkcje będą dostępne przez tydzień, tj. do 2 kwietnia.

Tormentor X Punisher

Pierwsza z dwóch produkcji z oferty Epic Games Store to tzw. twin-stock shooter, czyli strzelanka, w której akcję obserwujemy z góry i przemierzamy lokacje pełne przeciwników. Rolę tych ostatnich pełnią tu demony zaludniające planetę, na (ich) nieszczęście będącą celem głównego bohatera. Do naszej dyspozycji oddano karabin maszynowy oraz strzelbę, z której korzystamy w trakcie przeładowywania tego pierwszego. Oba pozwalają na wyeliminowanie każdego przeciwnika jednym strzałem, ale to samo dotyczy demonów, które jednym ciosem zakończą nasz żywot. Dodajmy do tego błyskawiczne tempo rozgrywki, system punktacji, na bieżąco oceniający nasze poczynania, tryb kooperacji oraz komiksową grafikę – to właśnie Tormentor X Punisher.

Figment

Surrealistyczna przygodowa gra akcji studia Bedtime Digital Game (Back to Bed) ujrzała światło dzienne w 2017 roku na PC, by w następnych latach ruszyć na podbój konsol oraz urządzeń mobilnych z systemem iOS. Świat gry to podświadomość 40-letniego mężczyzny, którego umysł zaczęły nawiedzać koszmary – ucieleśniony symbol dręczących go lęków i niepokojów. Potwory te sieją zamęt w całej krainie. Na ich drodze staje dwójka śmiałków: sterowany przez gracza odważny Dusty oraz jego optymistyczna przyjaciółka Piper. Razem muszą przemierzyć dziwny, ręcznie rysowany świat umysłu, pełen niebezpieczeństw i pułapek oraz nieskorych do walki bossów.