Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 19 marca 2020, 16:20

Watch Dogs od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Na klientów Epic Games Store czekają kolejne dwie produkcje. Tym razem gracze otrzymali za darmo gry Watch Dogs oraz The Stanley Parable. Standardowo promocja potrwa przez tydzień.

AKTUALIZACJA:

Wymienione poniżej tytuły są już dostępne w Epic Games Store. Za tydzień otrzymamy natomiast gry Figment i Tormentor x Punisher.

Dzisiaj o 16:00 polskiego czasu firma Epic Games udostępni nam za darmo kolejne dwie produkcje. Tym razem mowa o Watch Dogs, czyli pierwszej części popularnej serii gier akcji z otwartym światem od Ubisoftu, a także o eksperymentalnej przygodówce zatytułowanej The Stanley Parable. Standardowo na dodanie tych tytułów do swojej kolekcji będziemy mieć tydzień – 26 marca zostaną zastąpione przez inną pozycję (lub pozycje).

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa

Watch Dogs

Watch Dogs od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - ilustracja #1
Pistolet w jednej ręce, smartfon w drugiej – oto bohater na miarę naszych czasów.

Watch Dogs zabiera nas w podróż do Chicago znajdującego się pod kontrolą inwigilującego obywateli Centralnego Systemu Operacyjnego (CtOS). Główny bohater tej produkcji, czyli Aiden Pearce, walczy z systemem, jednocześnie szukając zemsty za śmierć swojej siostrzenicy. W trakcie zabawy przemierzamy rozległe miasto (na piechotę lub przy pomocy pojazdów) i realizujemy misje, w których możemy zarówno wykazać się umiejętnością rozwiązywania problemów metodą „na Rambo” (czyt. z okrzykiem bojowym na ustach i z karabinem maszynowym w ręku), jak i zabawić się w Sama Fishera, eliminując wrogów po cichu oraz włamując się do systemów bezpieczeństwa (co umożliwia nam smartfon będący naszym podstawowym narzędziem „pracy”).

  1. Watch Dogs w Epic Games Store

The Stanley Parable

Watch Dogs od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - ilustracja #2
W tej firmie nikt nie oszczędza na elektryczności.

The Stanley Parable natomiast pozwala nam się wcielić w pracownika korporacji, który pewnego dnia nie otrzymuje od szefostwa żadnych poleceń. Nasz podopieczny postanawia więc opuścić swoje biuro i sprawdzić, jakie tajemnice skrywa siedziba firmy. Przemierzanie kolejnych pomieszczeń urozmaica narrator mający dość nietypowe poczucie humoru. Co ciekawe, choć gra stawia przed nami kolejne cele, ich realizacja jest całkowicie opcjonalna.

  1. The Stanley Parable w Epic Games Store

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej