Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2019, 16:05

autor: AlexB

Dwa nowe projekty twórców Life is Strange, kolejny tryb w Red Dead Online i inne wieści

Dziś piszemy o wynikach finansowych i dwóch nowych projektach studia Dontnod Entertainment, cross-platformowych zapisach gry w Civilization VI oraz nowym trybie konfrontacji w Red Dead Online. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tajemnicze projekty DONTNOD Entertainment

Twin Mirror i Life is Strange 2 to nie jedyne projekty, nad którymi pracuje obecnie studio DONTNOD. - Dwa nowe projekty twórców Life is Strange, kolejny tryb w Red Dead Online i inne wieści - wiadomość - 2019-04-03
Twin Mirror i Life is Strange 2 to nie jedyne projekty, nad którymi pracuje obecnie studio DONTNOD.

Znane z takich hitów jak Life is Strange czy Vampyr DONTNOD Entertainment poinformowało (via DSOG), że pracuje obecnie nad dwoma niezapowiedzianymi jeszcze projektami, co potwierdzałoby wieści sprzed roku. Przedstawiciele studia nie chcieli zdradzić żadnych szczegółów na ich temat, lecz jeśli wierzyć starszym doniesieniom, będą to zupełnie nowe marki.

Deweloperzy pochwalili się za to, że francuski producent zanotował w ubiegłym roku wzrost sprzedaży o 47,4% i wygenerował przychody w wysokości 14,3 miliona euro (dla porównania, w 2017 roku było to 9,7 miliona). Niebagatelny wpływ na ten wynik miały premiery Vampyra i drugiego sezonu Life is Strange.

Dwie tajemnicze gry to nie jedyne projekty, nad którymi pracuje obecnie studio DONTNOD Entertainment. W centrum zainteresowania jego pracowników znajdują się również surrealistyczna przygodówka Twin Mirror oraz kolejne odcinki Life is Strange 2. Nowy ma ukazać się 9 maja.

Civilization VI z cross-platformowymi zapisami

Jesteście posiadaczami Civilization VI w wersjach na Nintendo Switch i PC i chcielibyście poprowadzić jedną kampanię na obu tych urządzeniach? Jeśli tak, to teraz macie ku temu okazję. Studio Firaxis Games ogłosiło, że w jego najnowszym dziele pojawiła się możliwość przenoszenia zapisów między wspomnianymi dwiema platformami. Wystarczy założyć konto 2K na tej stronie i podpiąć je do gry. Powyższy wpis na Twitterze dokładnie pokazuje, jak to zrobić.

Red Dead Online z nowym trybem

Tryb Poszło z dymem to kolejna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności w akcji. - Dwa nowe projekty twórców Life is Strange, kolejny tryb w Red Dead Online i inne wieści - wiadomość - 2019-04-03
Tryb Poszło z dymem to kolejna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności w akcji.

Studio Rockstar dodało nowy tryb konfrontacji do Red Dead Online, czyli sieciowego modułu przebojowego Red Dead Redemption II. Nazywa się on Poszło z dymem. Zadaniem graczy jest w nim zrównanie z ziemią obozu wroga za pomocą specjalnych wybuchowych paczek.

To jeszcze nie wszystko. W tym tygodniu wszyscy gracze otrzymają trzydziestoprocentową premię doświadczenia do wszystkich kart umiejętności. Ponadto w sklepach pojawiły się cztery nowe elementy stroju – Zimowy płaszcz strzelca, Marynarka Benbow, Cerowane pończochy i Kapelusz Manteca.

Przypominamy, że to dopiero rozgrzewka przed zbliżającą się dużą aktualizacją do wersji beta Red Dead Online, która doda między innymi nowe misje fabularne. Jej premiera zaplanowana jest na tę wiosnę.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier.

  1. Borderlands 3 zwiastun z datą premiery
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.