Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2018, 14:48

autor: Adrian Werner

Twórcy gier Life is Strange i Vampyr pracują nad nowymi markami

Znane z Life is Strange i nadchodzącego Vampyra studio DONTNOD pracuje nad trzema niezapowiedzianymi projektami, z których przynajmniej dwa są nowymi markami (jeden z nich ma być przygodówką tworzoną dla Bandai Namco), a trzeci to najpewniej Life is Strange 2.

Fani DONTNOD wciąż czekają na grę Vampyr. - Twórcy Life is Strange i Vampyr pracują nad nowymi markami - wiadomość - 2018-04-19
Fani DONTNOD wciąż czekają na grę Vampyr.

Od premiery RPG-a Vampyr dzieli nas jeszcze kilka tygodni, ale studio DONTNOD już zajmuje się następnymi projektami. Redaktorzy francuskiej strony Le Figaro dowiedzieli się, że zespół pracuje obecnie nad jedną niezapowiedzianą produkcją i prowadzi negocjacje z wydawcami odnośnie dwóch kolejnych gier, będących nowymi markami.

Co ciekawe, DONTNOD chce współfinansować produkcję swoich projektów, co zapewni zespołowi większą kontrolę nad nimi. Aby uzyskać potrzebne na to środki firma zamierza zadebiutować na europejskiej giełdzie i obecnie czeka na dopełnienie formalności wymaganych przez francuskie prawo.

Zespół tworzy obecnie m.in. przygodówkę dla Bandai Namco. - Twórcy Life is Strange i Vampyr pracują nad nowymi markami - wiadomość - 2018-04-19
Zespół tworzy obecnie m.in. przygodówkę dla Bandai Namco.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku firma Bandai Namco Entertainment ogłosiła rozpoczęcie współpracy z DONTNOD, której owocem ma być narracyjna przygodówka rozgrywającą się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku. Nie wiemy, czy ten projekt jest jedną z trzech gier, o których pisze Le Figaro.

Wiadomo za to, że obecnie DONTNOD pracuje również nad kontynuacją epizodycznej przygodówki Life is Strange. Projekt ten znajduje się w produkcji od stycznia 2016 roku, więc nie powinniśmy długo czekać na jego oficjalne ujawnienie.

Natomiast Vampyr trafi do sprzedaży 5 czerwca tego roku. Jeśli projekt odniesie sukces, to najpewniej możemy spodziewać się dalszego ciągu historii. Będąca wydawcą gry firma Focus Home Interactive nie ma jednak w planach dodatków DLC i w przypadku powodzenia projektu postawi raczej na pełnowymiarową kontynuację.

  1. Oficjalna strona studia DONTNOD

Ostatnia aktualizacja: 2018-04-19

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach