Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2009, 08:30

Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy Borderlands i plany Take Two na przyszłość

Informowaliśmy wcześniej o doskonałych wynikach finansowych Borderlands. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, gra utrzymała szybkie tempo sprzedaży i do dnia dzisiejszego znalazła już ponad 2 miliony nabywców.

Informowaliśmy wcześniej o doskonałych wynikach finansowych Borderlands. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, gra utrzymała szybkie tempo sprzedaży i do dnia dzisiejszego znalazła już ponad 2 miliony nabywców.

Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy Borderlands i plany Take Two na przyszłość - ilustracja #1

Wiedzę tę posiedliśmy dzięki konferencji telefonicznej dla inwestorów, zorganizowanej przez Take Two Interactive. Jednocześnie wydawca podkreślił, jak dużą wagę przykłada do tej marki. Dobrze rokuje to dla ewentualnej kontynuacji Borderlands, o której plotki krążą już od pewnego czasu.

Doskonałe wyniki najnowszej produkcji Gearbox Software, wspólnie z NBA 2K10, Grand Theft Auto IV oraz dodatkami do tego ostatniego sprawiły, że w ostatnim kwartale tego roku przychody wydawcy wyniosły ponad 343 mln dolarów, o 20 milionów więcej niż za ten sam okres w roku ubiegłym. Co ciekawe, ponad połowa przychodów pochodziła ze sprzedaży gier na Xboksa 360, podczas gdy PlayStation 3 dostarczyło 20%, a Wii zaledwie 5% całej sumy. Wydawca poinformował ponadto, że obecnie w produkcji ma 33 gry, o 3 mniej niż w roku ubiegłym. Na liczbę tę składają się zarówno duże tytuły typu BioShock 2, jak i mniejsze projekty w rodzaju przeznaczonego dla społeczności serwisu Facebook Civilization Network .

Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy Borderlands i plany Take Two na przyszłość - ilustracja #2

Potwierdzono również daty premier największego kalibru gier, jakimi dysponuje ten wydawca:

Dodatkowo, na trzeci kwartał fiskalny następnego roku planowana jest premiera nieujawnionego dotąd dużego projektu. W produkcji jest również szereg mniejszych gier, które mają znaleźć się na runku przed listopadem 2010.

Pytania o następną odsłonę serii Grand Theft Auto pozostały niestety bez odpowiedzi. Warto wspomnieć, że wydawca ma kontrakt z amerykańską Major League Baseball i prognozy przewidują 30-35 milionów dolarów strat z tego tytułu. Członek rady nadzorczej Take Two - Strauss Zelnick stwierdził jednak, że sugestie jakoby najlepszym wyjściem dla firmy było zaprzestanie produkcji gier baseballowych nie mają sensu. Porzucenie tworzenia tych tytułów, samo w sobie nie spowodowałoby przecież zmniejszenia tej sumy.