Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2010, 08:38

Dużo nowego o Shift 2: Unleashed

Dwa tygodnie temu Electronic Arts zapowiedziało grę Shift 2: Unleashed. Do tej pory jednak nie mieliśmy za wielu informacji na temat tego, jakich zmian i nowości możemy się spodziewać. Teraz wreszcie przyszedł czas na konkrety, wliczając w to datę premiery.

Dwa tygodnie temu Electronic Arts zapowiedziało grę Shift 2: Unleashed. Do tej pory jednak nie mieliśmy za wielu informacji na temat tego, jakich zmian i nowości możemy się spodziewać. Teraz wreszcie przyszedł czas na konkrety, wliczając w to datę premiery.

Dużo nowego o Shift 2: Unleashed - ilustracja #1

Najnowszy numer niemieckiego magazynu PC Games zawierał w sobie małą zapowiedź gry i przyniósł sporo nowych informacji. Dowiedzieliśmy się, że w Shift 2: Unleashed znajdzie się około 140 samochodów, wliczając w to zarówno te z FIA GT1 oraz GT3 jak i kilka prototypów, więc na brak różnorodności nie będzie można raczej narzekać. Co więcej, możemy spodziewać się jazd nocą, choć nie wiadomo na razie czy silnik gry będzie umożliwiał płynne zmiany pory dnia w trakcie wyścigu. Jako jedną z nowych tras potwierdzono znajdujący się w Japonii tor Suzuka.

Niestety mamy również złe wieści dla wszystkich, którzy liczyli na pełne odtworzenie zawodów FIA GT1 & GT3. Okazuje się bowiem, że na raz ścigać się będzie mogło maksymalnie szesnaście samochodów, czyli znacznie mniej niż w rzeczywistości. Pocieszeniem w tej sytuacji może być zapowiedź nowego „elitarnego” trybu fizycznego, który ma zadowolić nawet najbardziej wymagających miłośników symulacji. Podobna opcja była planowana dla poprzedniej części, ale przed premierą została niestety wycięta.

Dużo nowego o Shift 2: Unleashed - ilustracja #2

Dzięki wpisowi na stronie sieciowego sklepu Amazon poznaliśmy również prawdopodobną datę premiery Shift 2: Unleashed na rynku amerykańskim i jest nią 8 marca 2011 roku. Dowiedzieliśmy się ponadto jak wyglądać ma okładka pudełka z grą. Warto zauważyć, że nazwa Need for Speed nie jest częścią samego tytułu.

Przypomnijmy, że Shift 2 tworzony jest z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Twórcy twierdzą, że gra w jeszcze większym stopniu odda wrażenie jazdy z prędkościami przekraczającymi 300 km/h, w czym ma pomóc zaangażowanie w produkcję profesjonalnych kierowców. Obiecano ponadto ulepszony model jazdy i system uszkodzeń, oraz nowy silnik graficzny. Wykorzystane zostaną również dobrodziejstwa systemu Autolog, pozwalającego na szybkie znajdowanie partnerów do zabawy sieciowej, jak również łatwe dzielenie się własnymi wynikami, obrazkami oraz filmikami.

Poprzednia część, czyli Need for Speed Shift wydana została we wrześniu ubiegłego roku i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno fanów jak i prasy branżowej. Na naszym serwisie otrzymała ona notę 8.0, a do dnia dzisiejszego sprzedano już ponad 4 mln egzemplarzy tej gry.

Dużo nowego o Shift 2: Unleashed - ilustracja #3