Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2012, 09:56

autor: Góral

Dust 514 - strzelanka MMO na PlayStation 3 - zadebiutuje w USA już za miesiąc?

Podczas wywiadu z dziennikarzami stacji Fox Business, szef amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment - Jack Tretton - wyjawił, że oczekiwana od dłuższego czasu gra typu free-to-play - Dust 514 - ukaże się na konsoli PlayStation 3 w październiku.

Dust 514, produkcja studia CCP (autorzy kultowego MMO - EVE Online), tworzona jest aż od 2006 roku. 4 września zakończono beta testy, dostępne dla abonentów usługi PlayStation Plus w USA, wydaje się więc, że powoli zbliżamy się do premiery oczekiwanej od dłuższego czasu strzelanki. Gra nie ma ustalonej dokładnej daty premiery, ale Jack Tretton, szef Sony Computer Entertainment America, w krótkiej rozmowie z Fox Business, wspomniał, że tytuł zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Dust 514 - strzelanka MMO na PlayStation 3 - zadebiutuje w USA już za miesiąc? - ilustracja #1
Dust 514 - sieciowa strzelanka od twórców EVE Online.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest to oficjalna informacja. Tretton w wywiadzie wypowiadał się głównie o sytuacji handhelda PlayStation Vita i być może po prostu się przejęzyczył. Z drugiej strony, w tym tygodniu w USA zadebiutował nowy zestaw, składający się z konsoli PlayStation 3 (250 GB), gry Uncharted 3: Game of the Year Edition i kuponu zawierającego 30 $ do wydania na dodatkową zawartość w Dust 514. Sugeruje to wyraźnie, że przynajmniej w Stanach tytuł zadebiutuje w najbliższych tygodniach.

Akcja Dust 514 rozgrywa się w tym samym świecie sci-fi co EVE Online, zawierającym tysiące układów słonecznych i planet. Walki odbywają się w grupach 48 graczy, podzielonych na dwie ekipy. W tym samym czasie, na tej samej planecie, mogą toczyć się setki takich starć, a różne drużyny mogą ze sobą wchodzić w interakcje. Wynik poszczególnych starć ma wpływ na sytuację w całym uniwersum, a więc także w EVE Online. Osoby grające w tego pecetowego MMO również mogą ingerować w sytuację w Dust 514, np. prowadząc atak z orbity czy wynajmując konsolowych graczy do wykonania jakiegoś zadania.

Oprócz tego przygotowywana jest również aplikacja na konsolę PlayStation Vita, która pozwoli ustalić odpowiednią taktykę będąc z dala od stacjonarnego sprzętu, przeglądnąć statystyki i uzbrojenie. Jej premiera ma nastąpić krótko po wprowadzeniu na rynek Dust 514.