Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 stycznia 2011, 08:35

autor: Jiker

Duke Nukem Forever powraca na listę największych rozczarowań roku Vaporware

Wired.com jak co roku uraczyło nas świeżym zestawieniem Vaporware. Za jego sprawą zwraca uwagę swoich czytelników na produkty z branży elektronicznej, które z różnych przyczyn nie trafiły do sprzedaży w mijającym roku – mimo wielkich nadziei pokładanych w nich przez konsumentów.

Wired.com jak co roku uraczyło nas świeżym zestawieniem Vaporware. Za jego sprawą zwraca uwagę swoich czytelników na produkty z branży elektronicznej, które z różnych przyczyn nie trafiły do sprzedaży w mijającym roku – mimo wielkich nadziei pokładanych w nich przez konsumentów.

Czternaste notowanie listy Vaporware to przede wszystkim triumfalny powrót Księcia wszystkich książąt w grze Duke Nukem Forever. Jak przystało na bohatera o błękitnej krwi, nie imają się go żadne reguły i zasady. Stąd też decyzja o umieszczeniu ostatniej produkcji 3D Realms (jej ukończeniem zajmuje się już jednak Gearbox Software) na jedenastym miejscu, choć zwyczajowo Vaporware to lista uwzględniająca jedynie dziesięć produktów.

Duke Nukem Forever powraca na listę największych rozczarowań roku Vaporware - ilustracja #1

W tym roku branża gier reprezentowana jest przez wyjątkowo sporą liczbę tytułów. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowana znalazła bowiem detektywistyczna opowieść L.A. Noire, opóźniona nie tak dawno przez Rockstar Games z końcówki 2010 roku na pierwszą połowę 2011 roku. Na produkcję, wzbudzającą emocje nie tylko z uwagi na mechanikę rozgrywki i podejmowany temat, ale również ze względu na kwestie techniczne (w szczególności wyjątkowo efektowny mechanizm odpowiedzialny za animację twarzy bohaterów), czekamy już od 2004 roku, kiedy to światło dzienne ujrzały pierwsze wzmianki na jej temat.

Poza dziełem studia Team Bondi, w gronie produktów ujętych na liście Vaporware po raz drugi z rzędu umieszczone zostało oczekiwane od dłuższego czasu wznowienie pierwszej części Half-Life, tworzone na silniku HL2 o tytule Black Mesa. Modyfikacja, niedawno po raz kolejny opóźniona (tym razem nowy termin nie został wyznaczony – mod ukaże się, gdy prace nad nim zostaną ostatecznie ukończone), zapowiada się epicko. Ciągle mamy nadzieję, że w końcu uda się zagrać w jej finalną wersję. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w przypadku Half-Life 2: Episode Three – trzeciego dodatku do oryginalnych przygód Gordona Freemana, wydanych już ponad 6 lat temu.

Na liście Vaporware 2010 uwzględnione zostało również m.in. przedstawienie teatralne Spider-Man: Turn Off the Dark (zapowiadane jako najdroższa produkcja w historii Broadway’u), Kno Tablet (z dwoma dużymi, dotykowymi ekranami), notebooki wyposażone w system operacyjny Chrome, 64-bitowy Flash Player, a także umieszczony na pierwszym miejscu, biały jak śnieg iPhone 4 w wersji White.