Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 stycznia 2017, 16:56

Duelyst wkrótce zawita na urządzenia mobilne

Studio Counterplay Games poinformowało, że pracuje nad mobilnym wydaniem karcianej gry bitewnej Duelyst. Konwersja ukaże się w marcu tego roku.

Dostępna na PC karcianka Duelyst okazała się jedną z najlepszych premier zeszłego roku w kategorii free-to-play. Teraz autorzy potwierdzili, że projekt zawita także na smartfony i tablety. Informacje te pochodzą z Twittera, gdzie na pytanie jednego z fanów o wersję mobilną twórcy odpowiedzieli, że takowa jest w planach, a jej premiera zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Niestety, na tym skończyły się udostępnione informacje. Nie wiemy zatem, na jakie systemy gra trafi (wsparcie dla zarówno iOS-a, jak i Androida wydaje się jednak prawdopodobne), czy umożliwi rywalizowanie z graczami pecetowymi, ani czy konta dla wszystkich wersji będą wspólne, pozwalając weteranom nie zaczynać rozwoju od zera. Innym pytaniem, na które nie znamy odpowiedzi jest zawartość. Wersja na PC doczekała się już dwóch dodatków w postaci Denizens of Shim'zar oraz Rise of the Bloodborn i trudno powiedzieć, czy w dniu premiery wydanie mobilne od razu wystartuje z tymi rozszerzeniami. Podejrzewamy jednak, że tak się stanie.

Przypomnijmy, że Duelyst to karciana gra bitewna studia Counterplay Games. Zabawa sprowadza się do potyczek między dwoma zawodnikami, a całość została zaprojektowana tak, aby mecze trwały 5-10 minut, co powinno sprawić, że produkcja świetnie się sprawdzi na rynku mobilnym.

Potyczki rozgrywają się w turach, na małych mapach złożonych z 45 pól. Na początku starcia pole bitewne zajmuje jedynie dwóch generałów – zabicie dowódcy strony przeciwnej jest wymagane do zwycięstwa. Każdy gracz dysponuje talią pozwalającą na przywoływanie jednostek sojuszniczych, którym potem wydajemy rozkazy – jak w klasycznych strategiach.

Obecnie w Duelyst możemy znaleźć ponad czterysta kart, podzielonych na sześć różnorodnych frakcji. Sieciowa rywalizacja rozgrywa się w ramach trwających miesiąc tzw. sezonów i uczestnicy każdego z nich nagradzani są nowymi jednostkami.

Wszystko to prezentowane jest w ślicznej dwuwymiarowej oprawie graficznej, a dodatkową zaletą gry jest rozbudowane tło fabularne. Wykreowana przez autorów kraina Mythron ma bowiem bogatą historię, obejmującą ponad trzydzieści tysięcy lat.

Duelyst – oficjalna strona gry