Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2014, 18:40

autor: Ender

DriveClub – oficjalna data premiery i nowy trailer

Producenci wyścigowej gry DriveClub, która miała być jednym ze startowych tytułów konsoli PlayStation 4, ogłosili nową datę jej premiery. Tytuł trafi do sklepów na początku października tego roku. Zapowiedzi towarzyszy także kolejny trailer.

DriveClub w skrócie
  1. Producent: Evolution Studios
  2. Wydawca: Sony Computer Entertainment
  3. Gatunek: gra wyścigowa
  4. Cechy szczególne: nacisk na aspekt społecznościowy (kluby kierowców, wspólne wyścigi itp.)
  5. Platformy docelowe: PlayStation 4
  6. Data premiery: 8 października 2014

W marcu informowaliśmy, że deweloperzy DriveClub porzucili dużą część z opracowanych już rozwiązań i byli gotowi zacząć prace praktycznie od zera, by zapewnić odpowiednią jakość rozgrywki. Dziś natomiast twórcy ogłosili z dużą dozą pewności, że premiera tytułu nastąpi 8 października tego roku. Zapowiedzi towarzyszy także zupełnie nowy trailer.

Autorzy ze studia Evolution zapewnili, że w ciągu najbliższych kilku tygodni poznamy kolejne szczegóły dotyczące gry. Jutro na blogu PlayStation powinien pojawić się pierwszy wpis Paula Rustchynsky'ego, lepiej znanego jako Rushy, który od lutego tego roku koordynuje prace nad DriveClub. Rushy był jednym z głównych designerów, którzy pracowali nad serią MotorStorm, a także reżyserem jej ostatniej odsłony – MotorStorm RC.

Przypomnijmy, że DriveClub to w założeniach dość ambitny tytuł wyścigowy, skupiający się na funkcjach społecznościowych oraz oferujący fotorealistyczną grafikę, wykorzystującą moc PlayStation 4. Według pierwotnych planów, gra miała zadebiutować wraz z najnowszą konsolą Sony, a jej kompaktowa wersja zostać udostępniona za darmo posiadaczom abonamentu PlayStation Plus. Jak wiemy, tak się jednak nie stało. Producenci nie sprostali wyzwaniu i po pewnych perturbacjach musieli zrezygnować z publikacji niedokończonego tytułu.

DriveClub ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Tworzące go brytyjskie Evolution Studios jest od 2007 roku częścią sieci wewnętrznych studiów deweloperskich Sony. Poza cyklem MotorStorm, producenci mają na koncie także pięć części serii WRC, której ostatnia odsłona pojawiła się w 2005 roku. Autorzy zapowiadają, że DriveClub będzie posiadać rozbudowane opcje społecznościowe, a także dziesiątki licencjonowanych modeli aut. Według ostatnich zapewnień, gra nie ma posiadać systemu mikropłatności. Pod znakiem zapytania stoi to czy po zmianach tytuł trafi w jakieś formie do posiadaczy PlayStation Plus.

  1. Oficjalna strona gry DriveClub
  2. Zapowiedź gry DriveClub