Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 kwietnia 2014, 14:53

autor: Adrian Werner

LEGO Minifigures Online - gra MMO od weteranów branży trafi także na tablety

Studio FunCom ogłosiło, że zamierza opracować mobilną wersję nadchodzącej gry MMO o tytule LEGO Minifigures Online. Produkcja oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami, a zmierza na iPady, tablety z systemem Android oraz komputery PC.

Studio FunCom to jedna z najbardziej doświadczonych firm zajmujących się tworzeniem projektów MMO, mająca na koncie takie tytuły z tego gatunku jak Age of Conan, Anarchy Online czy The Secret World. Do tej pory zespół unikał rynku mobilnego, ale już wkrótce ulegnie to zmianie. Właśnie ogłoszono bowiem, że trwają prace nad przeniesieniem gry LEGO Minifigures Online na iPada i tablety z systemem Android.

       - LEGO Minifigures Online – oficjalna strona gry

Priorytetem jest dla autorów ukończenie wersji pecetowej, której otwarta beta ma ruszyć już w czerwcu. Natomiast edycje mobilne ukażą się w późniejszym terminie. Nie podano żadnej konkretnej daty, ale obiecano, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

LEGO Minifigures Online zainspirowane zostało szalenie popularnym cyklem Skylanders. Oznacza to, że projekt połączy wirtualny świat z rzeczywistymi zabawkami. Do sprzedaży trafią setki plastikowych figurek pozwalających na przeniesienie konkretnej postaci do wnętrza gry. Każdy z bohaterów posiadać ma oczywiście własny zestaw unikalnych umiejętności, co ma zachęcić użytkowników do stałego poszerzania kolekcji.

Największą atrakcją gry będzie oczywiście jej natura MMO, co pozwoli tysiącom graczy na wspólną zabawę. Sporych rozmiarów wirtualny świat zostanie gęsto zapełniony atrakcjami, poczynając od mini gierek, poprzez misje przeciwko sztucznej inteligencji, a na walce z innymi ludźmi w trybie PvP kończąc. Ponadto, jak na tytuł korzystający z licencji LEGO przystało, otoczenie stworzone zostanie z klocków, więc będziemy mogli je w dużym stopniu niszczyć. Nie zabraknie także opcji wznoszenia własnych konstrukcji.

LEGO Minifigures Online oparte zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Na razie nie wiemy, czy gracze mobilni i pecetowi będą mogli bawić się wspólnie na tych samych serwerach.